Oświetlenie sypialni w siedmiu krokach

Nastrojowe światło w sypialni to jeden z najważniejszych elementów aranżacji tego pomieszczenia. Na pierwszym miejscu jest z pewnością wygodne łóżko, ale zaraz po nim – klimatyczne oświetlenie. Jak je wybrać aby spełctrniało wszystkie swoje zadania i dawało kameralny, przyjemny nastrój? Oto nasze praktyczne wskazówki, czyli oświetlenie sypialni w siedmiu krokach!

mlamp rozświetlamy wnętrza lampy wiszące oświetlenie lampy1. Subtelne oświetlenie i wyjątkowa atmosfera w każdej chwili

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie domu. To tu regenerujemy swoje siły po każdym dniu i chociaż najwięcej czasu spędzamy tu po ciemku po prostu śpiąc, drugim elementem na który trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest właśnie oświetlenie. To światło daje klimatyczny nastrój w sypialni i atmosferę najlepszą podczas odpoczynku. Jest ono przydatne podczas wieczorów z książką w łóżku, czy przy porannym wybieraniu rzeczy z szafy. Najlepszym rozwiązaniem jest kilka mniejszych punktów świetlnych, które będą dawać światło potrzebne w poszczególnych momentach. Wykorzystaj:

– lampki nocne,
– lampki do czytania,
– lampę stojąca,
– kinkiety przy lustrze,
– oświetlenie szafy,
– oświetlenie dekoracyjne.

2. Lampka nocna to podstawa!

mlamp rozświetlamy wnętrza lampa oświetlenie lampy wewnętrzneZazwyczaj głównym i najistotniejszym źródłem światła w pomieszczeniu jest centralnie umieszczona lampa sufitowa lub wisząca, ale nie tym razem! W sypialni najczęściej używana jest lampka nocna. Jej światło wystarczy wieczorem by wejść do sypialni i przygotować się do snu, to ją włączymy budząc się w nocy lub o szarym, zimowym poranku.

Tradycyjna lampka nocna z abażurem daje światło, stojąc na nocnym stoliku. Dekoracyjne podstawy lamp tego typu dopełniają sypialnię pięknym detalem, a różnorodność stylistyczna dostępnych opraw sprawia, że każdy znajdzie lampę idealnie pasującą do wystroju swojej sypialni.

Co jest ważne przy wyborze lampki nocnej?  

Jeśli szukasz lampki nocnej, musisz pamiętać o jednej rzeczy.  Światło musi być przyjemne, nie może być rażące i powinno mieć ciepłą barwę (pamiętaj dobrać odpowiednie żarówki). Temu właśnie służy abażur, którego dolna krawędź powinna znajdować się na wysokości 50cm od poziomu łóżka. Weź to pod uwagę także podczas wyboru nocnego stolika 😉

3. Stylowa alternatywa – lampy wiszące zamiast lamp stołowych

mlamp rozświetlamy wnętrza oświetlenie lampy wewnętrzne

W poszukiwaniu swojego stylu, często sięgamy po ciekawe, alternatywne rozwiązania. Jednym z nich jest zastąpienie lampki nocnej dekoracyjną lampą wiszącą. Aby zwis dobrze komponował się w tym miejscu we wnętrzu, poszukaj nie za dużej lampy o mniejszej średnicy. Może być to tuba, stożek, orientalny lampion lub każdy inny kształt, który wielkością będzie pasował w przestrzeni, którą tradycyjnie zajmuje lampka stojąca na szafce nocnej. Zawieś takie same oprawy po obu stronach łóżka lub wykorzystaj dwa, dobrze zestawione, odmienne modele. W pierwszym przypadku podkreślisz we wnętrzu harmonijną, dopracowaną aranżację, w drugim indywidualny styl.

Decydując się na takie rozwiązanie, także pamiętaj o tym, by oprawy były zawieszone nisko – ok. 50 cm nad łóżkiem. Zwróć więc uwagę czy przewód, na którym wisi Twoja wymarzona lampa do sypialni, jest wystarczającej długości.

Udostępnij i polub:
Facebook
Instagram
Pinterest
1 2
http://www.ceneo.pl/16155-0a
 
 

 

Jesteśmy sprawdzoną firmą aktywnie działającą w serwisie Allegro od 2009 roku. Odwiedź nasze konta i przekonaj się dlaczego zaufało nam ponad 7000 Klientów

 

mariaswietlik Allegro Star

mlamp_pl Allegro Star