Oświetlenie szynowe, reflektory na szynie czy szynoprzewody. Pod każdą z tych nazw kryje się ten sam produkt – system szynowy. Wspomniany mechanizm systematycznie zyskuje coraz większą popularność. Obecnie to nie tylko rozwiązanie wykorzystywane do oświetlenia ekspozycji sklepowych, ale nieodzowny element prywatnych salonów, długich korytarzy oraz obszernych kuchni. Zainteresowania związanego z tym tematem jest tyle samo, jak i budzących się wątpliwości. Co to właściwie system szynowy, jak działa i gdzie go umieścić? W dzisiejszym artykule znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Mlamp - szynoprzewody shiloSystemy szynowe to układy oświetleniowe montowane do sufitu, które umożliwiają zasilanie wielu lamp przy użyciu jednej linii. Bez względu na wielkość, rodzaj oraz kształt przestrzeni, trwały produkt zaprezentuje się efektownie i perfekcyjnie spełni wyznaczone zadanie. W skład omawianego mechanizmu wchodzi szereg elementów – szyny, łączniki, uchwyty do mocowania, zasilanie, zaślepki oraz oczywiście oprawy. Niech nie przerazi Cię ilość części składowych, ponieważ nie ma ona znacznego wpływu na szybki i prosty montaż struktury świetlnej. Jednak, aby przejść do instalacji, najpierw trzeba podjąć fundamentalne decyzje w kwestii kupna i doboru detalów.

Jednofazowy czy trójfazowy?

Mlamp szynoprzewodySystem szynowy dzielimy na dwie podstawowe kategorie – jednofazowy i trójfazowy. Zasadniczą różnicą jest ilość jednocześnie uruchamianych źródeł światła, które ulokowano na szynach prądowych. W układzie jednofazowym tym samym włącznikiem zapalisz wszystkie lampy znajdujące się na przewodzie, natomiast trójfazowy pozwala na niezależność, dzięki trzem osobnym obwodom. System dostosowany pod podwójny włącznik, poprzez kliknięcie uruchomi jedynie wybrane żarówki w obrębie tej samej szyny. Przykładowo, mogą to być skrajne lub środkowe reflektory.
Po podjęciu decyzji o najkorzystniejszym dla Ciebie rozwiązaniu fazowym przyszedł czas na dobór odpowiednich szyn. W sklepie =mlamp.pl= dysponujemy elementami natynkowymi oraz podtynkowymi o długości 1 m lub 2 m. Standardowo szynoprzewody montowane są bezpośrednio do sufitu, jednakże ze względu na zróżnicowane zastosowanie, istnieje możliwość ulokowania ich na specjalnych, zwieszanych linkach, które także znajdziesz na naszej stronie.

Szynoprzewody warto zestawiać i formować na planie kwadratu bądź prostokąta. Wewnętrzne łączniki pozwolą zbudować unikalne układy, między innymi o kształcie litery T, C, a także L. Ponadto, istotną kwestią jest kolor części, które stanowią podstawę mechanizmu. Najlepiej by tonacja była taka sama, co w późniejszym czasie dobrane reflektory, aby całość prawidłowo komponowała się z aranżacją wnętrza. Pamiętaj o tym, że nie każda oprawa pasuje do danej szyny, dlatego lampy powinny pochodzić od tego samego producenta.

Pozostałe akcesoria

mlamp szynoprzewody aquaformZatem niezaprzeczalnym faktem jest to, że najważniejszą część opisywanego systemu stanowi szyna. Jednak, by wszystko prawidłowo działało, musisz również zaopatrzyć się w element zasilający, uchwyty do mocowania oraz końcówki szyn, potocznie zwane zaślepkami. W przypadku bardziej złożonej siatki niezbędne są łączniki. Wyróżniamy dwa typy złączy – wewnętrzne i zewnętrzne, które dostępne są w wariancie elastycznym bądź sztywnym. Wśród nich znajdują się klasyczne łączniki zwane prostymi, a także modele przeznaczone do budowy łamanych linii oświetlających – narożniki (L), łączniki trójdrożne (T) oraz czterodrożne (X). Dzięki nim stworzysz niepowtarzalne konstelacje, podkreślające charakter pomieszczeń.
Wybór opraw to ostatni i niezbędny etap kompletowania systemu szynowego. W tym przypadku wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Linie zasilające oprócz montowania reflektorów, umożliwiają lokowanie lamp wiszących. Modele zawieszane nie muszą być produktami wykonanymi specjalnie z myślą o szynoprzewodach. Przy użyciu szczególnego adaptera funkcję oświetlenia szynowego spełni duża część ogólnodostępnych opraw. Jednak należy zaznaczyć, że nie wszystkie. W celu wykluczenia konkretnych produktów warto skontaktować się z nami. Na podstawie rysunku technicznego, który uwzględnia przebieg podstawowych elementów układu, pomożemy Państwu prawidłowo skompletować cały zestaw i dobrać odpowiednie lampy.

Oświetlenie szynowe niezawodne w każdym wnętrzu

mlamp szynoprzewody shiloSystemy szynowe to perfekcyjne rozwiązanie do nowoczesnych domów i mieszkań. Funkcjonalny mechanizm sprawdzi się w dużym salonie, kuchni, długim korytarzu oraz pomieszczeniu o nieco mniejszej powierzchni użytkowej, jak garderoba. W tych lokalizacjach układ samodzielnie spełni funkcję głównego źródła światła, ale sprawdzi się również, jako wysublimowane oświetlenie punktowe. Modyfikacja położenia opraw i kierunku świecenia, pozwoli wyeksponować wybrany asortyment, np. obrazy, blaty lub pamiątki rodzinne. Ponadto, szynoprzewody ułatwią wykonywanie codziennych obowiązków, bez konieczności używania pozostałych lamp obecnych w danej przestrzeni. Poprzez bezpośrednią, a także nieoślepiającą wiązkę światła, reflektory pozwolą skupić wzrok na konkretnym obszarze. Modele szynowe polecane są szczególnie osobom wymagającym, które cenią prostotę, użyteczność i oszczędność czasu w trakcie urządzania domu.
Uniwersalność systemu szynowego znajdzie zastosowanie również w budynkach biurowych, handlowych, przestrzennych pokojach nowoczesnych hoteli, oryginalnych restauracjach, kawiarniach, minimalistycznych klubach oraz pubach.

Reflektory na szynie prądowej sprawdzą mlamp szynoprzewody aquaformsię w aranżacjach salonów kosmetycznych i fryzjerskich, pracowniach fotograficznych, galeriach sztuki czy sklepach. W wymienionych miejscach lampy powinny zostać ulokowane bezpośrednio nad powierzchnią użytkową, aby ułatwić wykonywanie danych czynności. Funkcja regulacji nachylenia kąta światła sprawdzi się zwłaszcza podczas odnawiania wystroju wnętrza. W tym przypadku, konieczności zmiany opraw jest zbędna, ponieważ łatwo rozszerzysz zastosowanie omawianej sceny świetlnej. Poprzez system szynowy nadasz wymienionym pomieszczeniom właściwego klimatu i oczekiwanego prestiżu.

 

 

Mlamp.pl - Wyjątkowe oświetlenie dla Ciebie i Twojego domu

Udostępnij i polub:
http://www.ceneo.pl/16155-0a
 
 

 

Jesteśmy sprawdzoną firmą aktywnie działającą w serwisie Allegro od 2009 roku. Odwiedź nasze konta i przekonaj się dlaczego zaufało nam ponad 7000 Klientów

 

mariaswietlik Allegro Star

mlamp_pl Allegro Star