Zapisz na liście ulubioncyh
Stwórz nową listę ulubionych

Oświetlenie i lampy ogrodowe

( ilość produktów: 2320 )
Filtry
Pokaż tylko
Kategoria
Cena
-
Styl
Kolor
Materiał
Wykończenie
Kształt
Producent
Ilość żarówek
Ilość kloszy
Rodzaj żarówki | gwint
LED
Barwa światła
Możliwość ściemniania
Wysokość
Szerokość
Długość
Regulacja wysokości
Włącznik
Stopień ochrony IP
Dodatkowe funkcje
Dostępność

Nowoczesne oświetlenie ogrodowe - różnorodność lamp ogrodowych

Różnorodne oświetlenie ogrodowe nada Twojej przestrzeni magicznego charakteru. Możesz wykorzystać kinkiety, plafony, słupki czy nawet lampy wiszące, aby zaaranżować wybraną przestrzeń przydomową. Każda oprawa, którą wybierzesz ma podwyższony stopień szczelności IP, który chroni ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi jak deszcz, mróz, wiatr czy nawet niewielkie owady, dlatego nie musisz obawiać się o montowanie jej wokół swojego domu.

Oświetlenie ogrodowe LED - energooszczędne lampy outdoor

W ogrodowych oprawach często stosowany jest moduł LED. Jest to sposób na obniżenie rachunków za prąd, ponieważ zewnętrzne lampy LED pobierają zdecydowanie mniej energii elektrycznej, niż klasyczne oprawy. Rozbłyskają od razu pełną jasnością, co jest szczególnie przydatne przy lampach outdoor z czujnikiem ruchu. Światło LED osiąga różną temperaturę barwową, którą wyrażamy w Kelwinach. Jaka barwa będzie odpowiednia? To już zależy od Twoich oczekiwań. Jeśli chcesz dodać nieco przytulnej aury, to ciepła barwa sprawdzi się najlepiej. Uzyskasz ją osiągając temperaturę w przedziale 2600-3500K. Do wyeksponowania ścieżek lub wjazdu najlepiej wybrać barwę neutralną, o temperaturze 3500-4500K. Barwa zimna pobudza nas do działania i poprawia koncentrację. Jej temperatura barwowa wynosi wtedy 4500-6500K.

Jakie lampy zewnętrzne możesz umieścić na swojej posesji?

Oświetlenie Twojej posesji zależy głównie od jej wielkości, ponieważ przy niewielkiej przestrzeni lepiej wykorzystać tylko kilka ogrodowych lamp, aby nie prześwietlić przestrzeni. Przy większym metrażu trzeba się zastanowić nad funkcjonalnym rozmieszczeniem lamp, aby nie pozostawiać nieprzyjemnie zaciemnionych zakamarków. Jakie rodzaje lamp do oświetlania ogrodu znajdziesz w =MLAMP.pl=?

Zewnętrzne lampy na sufit - główne oświetlenie tarasów i altanek

Zewnętrzne lampy sufitowe stosowane są wszędzie tam, gdzie występuje zadaszenie: altanki, tarasy, ganki czy nawet balkony. Światło wydobywane z sufitowych opraw będzie doskonale rozproszone, dzięki czemu stworzy wyjątkowo przytulny klimat wieczorami, jednocześnie ułatwiając funkcjonowanie po zmroku. W zależności od stylistyki, możesz wybrać wiszące latarnie rustykalne, nowoczesne regulowane reflektorki, lub wpuszczane w sufit oczka. Modele ze ściemniaczem umożliwią Ci wprowadzenie osobliwej atmosfery podczas plenerowych spotkań z przyjaciółmi.

Funkcjonalne kinkiety elewacyjne

Lampy ścienne sprawdzą się doskonale przy drzwiach wejściowych, gdzie ułatwią Ci dostanie się do domu po zmroku. Dodatkowo przy wyborze lamp posiadających funkcję świecenia jednocześnie w górę i w dół, możesz z łatwością optycznie wysmuklić elewację budynku i podkreślić jej unikatowy charakter. Jeśli cenisz sobie funkcjonalne rozwiązania w oświetleniu, to szczególnie polecamy lampy naścienne z podświetlanym numerem domu, które sprawią, że z łatwością odnajdziesz konkretną posesję nawet po zmroku.

Oświetlenie gruntowe

Lampy stojące zewnętrzne i słupki sprawdzają się doskonale przy bramach wjazdowych lub ścieżkach prowadzących przez cały ogród. Niewysokie modele doskonale wyeksponują rosnące obok rośliny, jednocześnie poprawiając funkcjonalność całej posesji. Wysokie latarnie w wyjątkowy sposób rozświetlą korony drzew, tworząc niecodzienne iluminacje świetlne i przytulną aurę. Dla podkreślenia wyjątkowego klimatu Twojego ogrodu wykorzystaj stojące kule w ponadczasowym białym kolorze, które nie tylko rozświetlą przestrzeń, ale również będą niecodzienną dekoracją Twojej posesji.

Solarne lampy ogrodowe

Dla miłośników funkcjonalnych rozwiązań =MLAMP.pl= przygotował lampki solarne. Są one przyjazne dla środowiska i pozwalają Ci znacząco oszczędzić zużywaną energię, ponieważ ładują się dzięki promieniom słonecznym. Lampy solarne występują zarówno w formie kinkietów, które możesz przymocować do elewacji swojego domu, stojących lamp przenośnych jak i reflektorków wbijanych w podłoże, które są bardziej funkcjonalne dzięki możliwości szybkiej zmiany miejsca położenia. Jak one działają? Bateria w oświetleniu solarnym ładuje się samodzielnie dzięki promieniom słonecznym. Ogniwo fotowoltaiczne, które znajduje się w oprawie zmienia energię słoneczną w elektryczną, która z kolei przechowywana jest w akumulatorze. Aby moc i czas działania były zadowalające, ładowanie akumulatorka powinno trwać przynajmniej 8 godzin. Zimą, gdy mamy więcej chmur niż słońca, lepiej przechowywać lampki solarne w domu. Niektóre lampki solarne posiadają również wbudowany ściemniacz, który pozwoli Ci dopasowywać natężenie blasku do konkretnej sytuacji, aby eksponować wybrane elementy aranżacji lub tworzyć wyjątkowo przytulny klimat za pomocą delikatnego, ciepłego światła. Przed montażem wybranej lampy powinieneś pamiętać, aby panel solarny był zawsze utrzymany w czystości oraz żaden większy przedmiot czy nawet roślina go nie zasłonił - wszystko to może utrudnić ładowanie akumulatora i model nie będzie mógł w pełni oferować swoich możliwości.

Oświetlenie outdoor - odpowiedni dobór lamp zewnętrznych

W ofercie sklepu internetowego =MLAMP.pl= znajdziesz również lampy, po których możesz chodzić, a nawet jeździć. Są to niewielkie oprawy najczęściej w formie oczek lub kwadratów, które posiadają wysoki stopień szczelności IP, który chroni je przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak deszcz, wiatr, mróz czy nawet niewielkie owady. Zaletą lamp najazdowych jest również estetyczny montaż, ponieważ całość delikatnej konstrukcji bezpiecznie ukryta jest w podłożu. Oprawy wykonane są z wytrzymałych materiałów, dlatego bez obaw możesz umieścić je na podjeździe lub ścieżce, jednak przed zakupem sprawdź jaki ciężar jest w stanie wytrzymać dany model, aby użytkowanie go było bezpieczne i długotrwałe.

Jak dobrze rozświetlić przestrzeń wokół domu?

Prawidłowe oświetlenie posesji i ogrodu nie powinno być zbyt intensywne, aby nie oślepiać nikogo - ani siebie, ani sąsiadów czy przechodniów, ponieważ może to być niekomfortowe dla oczu. Poza tym nasz dom nie jest zabytkowym budynkiem, więc prześwietlenie go może skutkować efektem kiczu. Doskonałym rozwiązaniem są ogrodowe lampy z czujnikiem ruchu. Dzięki nim rozjaśnisz przydomową dróżkę oraz podjazd bez konieczności włączania i wyłączania światła ręcznie. Światło zapali się automatycznie, gdy sensory wyczują ruch - dzięki temu Ty swobodnie możesz poruszać się po posesji, ale lampa z czujnikiem ruchu też może Cię ostrzec, gdyby ktoś nieproszony wszedł do ogrodu. Aby stworzyć rewelacyjną atmosferę podczas przyjęć w ogrodzie, warto zawiesić ogrodowe girlandy świetlne. Możesz je zawiesić na drzewach, wzdłuż ogrodu, na ścianie altanki, a nawet na parasol. Z takim oświetleniem na sznurze atmosfera podczas przyjęć plenerowych będzie magiczna.

pixel