Zapisz na liście ulubioncyh
Stwórz nową listę ulubionych

Lampy z czujnikiem / sensorem

( ilość produktów: 90 )

Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu - czy się sprawdzi?

Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu zainstalowane na posesji mają zagwarantować jak najlepszą widoczność po zmroku. Jednak nie jest to jedyny uwzględniany zwykle aspekt podczas wyboru takiej oprawy. Montując oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem, chcemy, by tego typu lampa pasowała do całego budynku i wyróżniała się trwałością.

Każdy z nas, wybierając źródło światła, na pierwszym miejscu stawia praktyczne zastosowanie oraz własne bezpieczeństwo. Lampy zewnętrzne z czujnikiem zamontuj przed domem, tarasem, altanką lub w okolicy schodów, gdzie ułatwi Ci poruszanie się po posesji bez konieczności poszukiwania ściennych włączników. Lampy zewnętrzne umieszczone na podjeździe i ścieżce wydzielają miejsce ruchu, abyś nie uszkodził roślin czy innych elementów w pobliżu. Kiedy chcemy wieczorem spędzić czas w ogrodzie lub na tarasie, lampy zewnętrzne z czujnikiem pozwolą Ci się zrelaksować.

Lampy zewnętrzne z czujnikiem powinny znajdować się również w okolicy garażu, ułatwiając wyjeżdżanie lub wjeżdżanie pojazdem. Sprawdzą się także w miejscu składowania towarów, czyli między innymi na halach produkcyjnych lub ciągach komunikacyjnych w firmie. Muszą zapewnić jak najlepszą widoczność podczas funkcjonowania na dworze w porach nocnych.

Kinkiet z czujnikiem ruchu włącza się automatycznie, dzięki czemu ułatwia poszukiwanie kluczy w torebce i otwieranie drzwi. Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu są więc niezbędnym elementem wyposażenia przestrzeni poza domem.

Oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu i energooszczędnym modułem LED

Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu z technologią LED to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Ledowe źródło światła ma zdecydowanie dłuższą żywotność, więc nie musisz przejmować się wymianą żarówek. Dzięki temu generujesz mniej odpadów. Ledy zużywają także mniej prądu, dzięki czemu Twoje rachunki za prąd będą niższe. Wchodząc na swoją posesję po zmroku, światło rozbłyśnie swoją pełną mocą. Nie musisz czekać, aż zwykła żarówka się nagrzeje, dzięki czemu możesz zminimalizować ryzyko na przykład potknięcia się na ścieżce prowadzącej do domu.

W jakich lampach zewnętrznych stosowany jest czujnik ruchu?

Oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu jest nieodłącznym elementem perfekcyjnego wystroju tarasów oraz altan, ale także doskonale sprawdzają się w garażach. Możesz je umiejscowić wszędzie, gdzie tylko chcesz - na przykład przy ścieżce, co ułatwi Ci drogę do domu. Zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu mają podwyższony stopień szczelności nawet do IP65. Oznacza to, że lampa jest niezwykle wytrzymała i odporna na różne warunki pogodowe. Lampy zewnętrzne z czujnikami wykrywającymi ruch to bardzo uniwersalne rozwiązanie, ponieważ możesz tak naprawdę oświetlić każdy wybrany punkt poza domem - sprawdź sam!

 • Elewacyjne kinkiety z czujnikiem ruchu na ścianę domu
  Oświetlenie elewacyjne
  , np. kinkiet zewnętrzny z czujnikiem ruchu, idealnie nadają się do oświetlenia drzwi wejściowych, dzięki czemu nie musisz już szukać kluczy w ciemnościach. Dodatkowo lampa elewacyjna zawsze włączy się, gdy ktoś się zbliży, co może odstraszyć nieproszonych gości. Dobrze sprawdzi się też przy wjeździe do garażu - sensor wyczuje ruch i światło włączy się, gdy będziesz wracać z wieczornej wycieczki.
 • Zewnętrzne lampy sufitowe z czujnikiem ruchu/sensorem
  Jest to alternatywa dla kinkietów, o ile wejście do Twojego domu jest zadaszone. Lampa z czujnikiem ruchu umieszczona na suficie ułatwia otwarcie drzwi - teraz bez problemu trafisz kluczem do zamka. Niektóre modele plafonów z czujnikiem ruchu możesz zainstalować także na ścianie garażu, co pozwoli Ci na łatwiejsze i bezpieczniejsze parkowanie, gdy tylko zapadnie zmrok.
 • Stojące oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu do ogrodu
  Twój ogród rozbłyśnie dzięki stojącym lampom wyposażonym w czujnik ruchu. Możesz też zastosować je przy ścieżce do domu. Droga będzie idealnie rozświetlona, a ogród wspaniale podkreślony. Za dnia natomiast Twoja posesja zyska niebanalną dekorację, jaką są lampy z czujnikiem ruchu zewnętrzne.
 • Ogrodowe lampy solarne
  Solarna lampa z czujnikiem ruchu to niezwykle przyjazny środowisku sposób na oświetlenie ogrodu, balkonu czy tarasu. Oświetlenie solarne z czujnikiem ruchu zapali się tylko wtedy, gdy wyczuje ruch, natomiast nie pobierze prądu ? wystarczą jedynie promienie słoneczne.
 • Halopaki z detektorem ruchu
  Naświetlacze charakteryzuje szeroki kąt padania światła, dzięki czemu świetnie nadają się do oświetlenia większej powierzchni ? placów, parkingów, parków lub boisk sportowych. Bez problemu możesz zastosować je także do oświetlania elewacji, aby podkreślić walory Twojej posesji.

Automatyczne rozświetlenie ogrodu dzięki czujnikowi ruchu

Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu to popularny wybór w dzisiejszych czasach zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i prywatnych. Osiągają podczas uruchomienia natychmiastowe 100% jasności. Dzięki temu będziesz wiedział, gdy ktoś pojawi się na Twojej posesji, dlatego warto, by lampa elewacyjna z sensorem ruchu znalazła się przed drzwiami do domu. Zazwyczaj oświetlenie ma również możliwość regulacji kąta światła oraz opcję ustawienia czasu świecenia, dzięki czemu możesz dostosować wybrany model odpowiednio do swoich wymagań.

Jak działają czujniki w lampach zewnętrznych?

Każda oprawa z detektorem ruchu ma swój zakres działania, warto zwrócić na niego szczególną uwagę przy planowaniu aranżacji posesji - unikniesz zbyt intensywnego oświetlania lub pozostawienia zaciemnionych miejsc. Wbudowany sensor wykrywa ruch i zapala światło - to zdecydowanie wygodne rozwiązanie szczególnie przy rozbudowanych ogrodach. Czujnik zmierzchu działa na podobnej zasadzie, ale czynnikiem uruchamiającym lampę będzie tu zachodzące słońce. Lampa zewnętrzna z sensorem ruchu i zmierzchu doskonale sprawdzi się w roli ozdoby ogrodu. Pamiętaj tylko, aby nie umieszczać lampy w zacienionym miejscu, ponieważ wtedy może się niepotrzebnie uruchamiać również w ciągu dnia.

Oprawy z detektorem ruchu i zmierzchu

Sklep internetowy z oświetleniem =MLAMP.pl= ułatwi Ci funkcjonalne oświetlenie posesji. W naszej ofercie znajdziesz czujniki zmierzchu i czujniki ruchu w takich modelach jak projektory i naświetlacze LED, które pozwolą Ci wyeksponować architektoniczne aspekty Twojego domu. Znajdziesz także oprawy najazdowe, które stosowane są zazwyczaj przy zadaszeniach oraz na podjazdach, ponieważ rozpraszają delikatne światło bez oślepiania. Ścienne oraz stojące lampy ogrodowe do oświetlania ścieżek i roślin, lampy solarne wychwytujące energię słoneczną i magazynujące ją w swych akumulatorach, dzięki czemu zwiększysz swoje oszczędności. Wyróżniamy również kinkiety ścienne, które z pewnością zapewnią Ci poczucie bezpieczeństwa, ponieważ są nowoczesną technologią.

W naszej rozbudowanej ofercie posiadamy lampy z wbudowaną kamerą z jakością obrazu HD, sterowane za pomocą telefonu, możesz więc swobodnie kontrolować sytuację, np. sprawdzając, kto znajduje się w pobliżu, a także modele z wbudowanym głośnikiem oraz mikrofonem i sensorem ruchu, a więc aktywują się zawsze wtedy, kiedy zlokalizują czyjąś obecność. Z kolei lampa z detektorem zmierzchu włączy się natomiast wtedy, gdy sensory wyczują niedostateczną ilość światła. Takie inteligentne oświetlenie może znacznie ułatwić funkcjonowanie.

Jak zadbać o zewnętrzne lampy, które zawierają czujniki ruchu?

Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu, jak każda inna, powinna być odpowiednio zadbana, aby służyła nam jak najdłużej. Najbardziej istotną właściwością wymienianą w opisach lamp zewnętrznych jest przede wszystkim podwyższony stopień szczelności. Klasę odporności zazwyczaj opisuje się skrótem IP. W wyrobach wewnętrznych standardowo określana jest jako IP20, więc im większa podana wartość, tym bardziej wytrzymała jest oprawa. Aby jak najdłużej cieszyć się funkcjonalnością, upewnij się więc, czy wybrany model jest jak najlepiej skonstruowany. Odpowiednio dobrany produkt zagwarantuje Ci zabezpieczenie przed wilgocią. Opady atmosferyczne nie są sprzymierzeńcami lamp, jeśli chodzi o ich długotrwałe działanie, sprawdź więc, czy masz możliwość umieścić oświetlenia pod zadaszeniem. Dostawanie się ciał obcych, czyli owadów i pyłu również nie będzie dobrze wpływało na jej działanie, zatem zwracaj szczególną uwagę na solidne wykonanie.

Powiązane wyszukiwania

globo, blaupunkt, italux, lampy nowodvorski, chors, light prestige, azzardo lampy, cleoni, eglo lampy, eko light, lampa wisząca czarna, żarówki gu10, plafon led, lampa na biurko, kinkiety do salonu, oświetlenie do łazienki, lampy kuchenne, lampki ledowe na biurko

Lampę zewnętrzną z czujnikiem ruchu należy wybrać tak, aby dopasować ją do indywidualnych potrzeb. Najważniejszą kwestią są: zasięg czujnika ruchu, barwa światła oraz moc lampy. Do zewnętrznych powierzchni najlepiej wybrać mocne lampy z neutralną barwą światła. W zależności od miejsca zamontowania lampy warto także zastanowić się nad wyglądem oprawy. Klasycznym wyborem, który idealnie wpasuje się w każdą elewację będzie mały czarny reflektorek.

Wykwalifikowany elektryk jest w stanie zamontować czujnik ruchu do każdej lampy, która nie posiada wbudowanego modułu LED. W takim przypadku jednak traci się gwarancję producenta. Warto jednak zwrócić uwagę na lampy, które posiadają już wbudowany czujnik ruchu. Wówczas lampa będzie objęta gwarancją producenta.

Odpowiednie ustawienie lampy z czujnikiem ruchu pozwoli na dostosowanie jej świecenia do indywidualnych potrzeb. Najważniejszy jest zasięg wykrywania ruchu. Im większy, tym częściej lampa będzie się zapalała, gdyż więcej elementów w zasięgu będzie mogło włączyć czujnik. Zatem jeśli oświetlamy większy obszar warto zastosować większy zasięg wykrywania ruchu, a w przypadku mniejszych powierzchni należy zmniejszyć jego zasięg.

pixel