Zapisz na liście ulubioncyh
Stwórz nową listę ulubionych

Lampy i oświetlenie do kuchni

( ilość produktów: 18443 )
Filtry
Sortowanie
Pokaż tylko
Kategoria
Cena
-
Styl
Kolor
Materiał
Wykończenie
Kształt
Producent
Ilość żarówek
Ilość kloszy
Rodzaj żarówki | gwint
LED
Barwa światła
Możliwość ściemniania
Wysokość
Szerokość
Długość
Regulacja wysokości
Włącznik
Stopień ochrony IP
Dodatkowe funkcje
Dostępność
( ilość produktów: 18443 )

Lampy i oświetlenie kuchenne

Kuchnia to serce domu, spędzasz w niej większość czasu na przygotowywaniu posiłków dla całej rodziny. Właśnie dlatego wnętrze powinno być nie tylko funkcjonalne, aby ułatwiać Ci wykonywanie codziennych obowiązków, ale również przytulne. Dobra atmosfera sprzyja wyciszeniu i odprężeniu, co jest szczególne ważne w miejscach często odwiedzanych.

Jakie lampy wybrać do kuchni?

Oświetlenie kuchenne można podzielić na kilka stref: główne, dodatkowe oraz dekoracyjne. Pierwsze z nich to lampy wiszące lub sufitowe umieszczane w centralnym punkcie całego pomieszczenia, które rozpraszają najwięcej blasku. Na drugi rodzaj składają się kinkiety lub niewielkie oprawy podszafkowe, które doskonale sprawdzą się do oświetlania blatów roboczych lub innych najbardziej przydatnych w kuchni miejsc. Światło dekoracyjne ma na celu wprowadzenie przytulnej aury i ułatwianie relaksu. Doskonałym wyborem będą delikatne lampki stołowe lub wpusty, które otulą przestrzeń przyjemnym blaskiem, jednocześnie eksponując niecodzienne detale wystroju. W naszej ofercie =MLAMP.pl= znajdziesz różne rodzaje lamp kuchennych, wykonanych z wielu materiałów: metal, szkło, drewno czy też tworzywo sztuczne.

Jak funkcjonalnie rozświetlić blat lub wyspę kuchenną?

Potocznie zwane powierzchnie robocze powinny być oświetlone nie tylko centralną lampą kuchenną, ale również dodatkową co najlepiej sprawdzi się w dużych pomieszczeniach. Wszystko też zależy od całego projektu i rozmieszczenia mebli, dekoracji czy koloru ścian w Twojej kuchni. Jeśli nad blatami wiszą szafki, najlepszym wyborem będą wtedy lampy kuchenne podszafkowe montowane wewnątrz nich lub bezpośrednio na powierzchni. Alternatywą dla przykręcanych modeli są taśmy LED, które przyklejasz do mebla bez dodatkowych otworów. Takie rozwiązanie pomoże także oszczędzać energię. Punktowe źródło światła powinno być o neutralnej lub chłodnej barwie, aby jak najlepiej odzwierciedlało naturalne kolory i działało pobudzająco. Nad wyspą doskonale sprawdzą się lampy wiszące do kuchni. Ciekawą i nietuzinkową koncepcją może być zastosowanie lampy sufitowej z wentylatorem jako nowoczesne oświetlenie kuchenne. Dzięki niej zapewnisz sobie znacznie lepszy przepływ powietrza i rozświetlisz całe pomieszczenie. Należy jednak ostrożnie dobierać stylistykę wszystkich modeli lamp kuchennych. Jeśli całość jest utrzymana w nowoczesnym klimacie, wtedy możesz sobie pozwolić na efektowne, bogato zdobione lampy wiszące jedynie nad wyspą. Taka lampa kuchenna na pewno przyciągnie wzrok. Do kuchni w stylu loft zawieś lampę kuchenną na drewnianej belce, która dobrze wpasuje się w aranżację. Jeżeli jednak kuchnia została zaprojektowana w niecodzienny, wyróżniający się sposób, dekoracyjne zwisy mogą być zbyt obciążające, a wtedy niechętnie będziesz spędzać czas w pomieszczeniu z artystycznym bałaganem. W takiej sytuacji postaw na ponadczasowe, minimalistyczne formy, które harmonijnie dopełnią aranżację. Spróbuj także zastosować nowoczesne lampy nad stół, aby dodać uroku spotkaniom przy obiedzie. Natomiast podsufitowe lampy do kuchni dobrze sprawdzą się w małych pomieszczeniach, gdzie sprawią, że wyspa kuchenna będzie dobrze doświetlona. Atrakcyjnym pomysłem są także lampy-doniczki. Z pewnością ułatwią gotowanie, a ich niespotykany wygląd zachwyci każdego.

Kuchnia bez okien - jak ją odpowiednio doświetlić?

W obecnych czasach kuchnie projektowane są z dużą uwagą i dbałością o każdy detal. Dlatego też najchętniej wybieramy pomieszczenie z dostępem do naturalnego światła słonecznego, dzięki czemu picie porannej kawy w blasku słońca jest niezastąpione. W takim przypadku nie musisz obawiać się wyboru lamp kuchennych, ponieważ wystarczy umieścić chłodne odcienie w centralnej strefie, a te cieplejsze wykorzystać w niewielkim punktowym oświetleniu. Jednak co zrobić, gdy w naszej kuchni brak okna? Wtedy musisz postarać się o poprawienie funkcjonalności pomieszczenia z pomocą światła sztucznego, czyli lamp kuchennych. Należy w odpowiednich proporcjach połączyć światło neutralne i ciepłe, aby całość była spójna i nie dawała efektu oślepienia lub przeciwnie, nie była przytłaczająca. Jako oświetlenie główne wykorzystaj neutralne odcienie, które świetnie odnajdą się w każdym pomieszczeniu i są bardzo zbliżone do naturalnego światła. Najlepiej sprawdzą się do tego lampy kuchenne wiszące lub sufitowe, a te bez rozbudowanych kloszy dodatkowo optycznie powiększą przestrzeń. Dla uzupełnienia klimatu dodaj źródło światła rozprowadzające ciepły blask, które tworzy przytulną atmosferę. Jaka jest więc różnica między kuchnią z oknem a taką bez? W pomieszczeniach bez dostępu promieni słonecznych możesz wykorzystać więcej przyjemnej barwy światła, ponieważ nie będzie ona przytłaczająca. Jeśli jednak słońce doskonale rozświetla przestrzeń, umieszczenie zbyt dużej ilości sztucznego, ciepłego światła może dawać efekt ciężkości i korzystanie z wnętrza będzie znacząco utrudnione, dodatkowo ucierpią na tym Twoje oczy. Natomiast w kuchni bez okien przyda się większa ilość źródeł światła, aby zapewnić sobie komfort pracy przy blacie roboczym. Oświetlenie do kuchni powinno być przede wszystkim funkcjonalne, jak samo pomieszczenie.

Oświetlenie małej kuchni - jak optycznie powiększyć przestrzeń światłem?

Jednym z ważniejszych aspektów w niewielkich rozmiarów kuchni są kolory. Nie chodzi tu jeszcze o barwy samych lamp, ale ścian oraz mebli. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się jasne, delikatne odcienie, a ponadczasowa biel to absolutny must have. Ciemne wykończenia oświetlenia sufitowego będą zbyt przytłaczające i dodatkowo zmniejszą powierzchnię, więc jeśli wymarzyłeś sobie kuchnie w czerni, niestety musisz trochę zmienić koncepcję. W takiej sytuacji postaw na ciemne dodatki wazony, a zastawa czy nawet klamki szafek w rozsądnej ilości nie zaburzą projektu. Jasna kuchnia doskonale łączy się z naturalnymi detalami. Drewniane blaty czy fronty mebli dodadzą klimatycznej aury i ułatwią relaks. Najlepiej sprawdzą się małe reflektory w jasnych barwach, które nie zabiorą powierzchni wnętrza, uzyskamy za to efekt ciekawie rozproszonego światła. Ciekawym pomysłem będzie też taśma LED, która dobrze oświetla blat kuchenny i nie zajmuje przestrzeni. Jeśli w Twojej kuchni są okna, wykorzystaj je jako optyczne przedłużenie wnętrza! Zapomnij o firankach czy zasłonkach i pozwól promieniom słonecznym efektownie rozświetlić przestrzeń. Więcej naturalnego światła to także sposób na to, aby oszczędzać energię elektryczną. Jeśli jednak nie masz dostępu do światła dziennego, pamiętaj o tym, aby wszystkie powierzchnie były jednolite, gładkie lub delikatnie połyskujące. Dzięki temu aranżacja nie będzie banalna ani przytłaczająca, a kuchnia optycznie większa.

pixel