Zapisz na liście ulubioncyh
Stwórz nową listę ulubionych

Naświetlacze / halopaki

( ilość produktów: 65 )
Filtry
Sortowanie
Pokaż tylko
Kategoria
Cena
-
Styl
Kolor
Materiał
Wykończenie
Kształt
Producent
Ilość żarówek
Ilość kloszy
Rodzaj żarówki | gwint
LED
Barwa światła
Możliwość ściemniania
Wysokość
Szerokość
Długość
Regulacja wysokości
Włącznik
Stopień ochrony IP
Dodatkowe funkcje
Dostępność

Naświetlacze - efektowny rodzaj oświetlenia zewnętrznego

Potocznie nazywane halopakami, oprawy emitują światło o znacznej mocy, dlatego sprawdzają się najlepiej do eksponowania najciekawszych detali aranżacji. Jest to nowoczesna i obecnie popularna forma oświetleniowa, oferowane przez =mlamp.pl= modele posiadają wiele cech czyniących je niezwykle praktycznymi w funkcjonowaniu poza obrębem Twoich budynków. Są użyteczne na wszelakich terenach mieszkalnych i gospodarczych w trakcie trwania pór wieczornych oraz nocnych.

Gdzie najlepiej umieścić naświetlacz ogrodowy?

Przeznaczone są one głównie do rozjaśnienia większych powierzchni ze względu na szeroki rozrzut rozproszenia światła oraz wyrazistą siłę iluminacji. Mocny strumień świetlny idealnie sprawdzi się na obszernych otwartych przestrzeniach. Projektory mogą być montowane na słupach, dachach oraz fasadach obiektów. Będą niebywale użyteczne na posesjach, w parkach, nad stawami lub jeziorami, w ogrodach, a nawet na przydomowych tarasach, wspaniale spełnią swoją rolę również oświetlając miejsca wokół obiektów architektonicznych, np. pomników oraz fontann.

Halopaki i naświetlacze - idealne oświetlenie zewnętrzne

Ze względu na konstrukcję wyróżniamy dwa rodzaje opraw tego typu: ścienne oraz stojące. Lampy elewacyjne można przymocować nie tylko do fasady nieruchomości, gdyż również umieszczone na filarach, kolumnach bądź innych solidnych wspornikach okazale spełnią swoją funkcję. Reflektory w formie palów wbijanych w podłoże będą świetnie prezentowały się wśród wyższych traw, a także w pobliżu piaskowych lub kamiennych ścieżek oraz betonowych podjazdów. Ważnym aspektem jest również barwa światła. Ciepła dodaje przytulnej aury i sprzyja relaksowi, neutralna jest najbliższa naturalnemu światłu słonecznemu, dlatego będzie najprzyjemniejsza dla naszych oczu, natomiast zimna wyeksponuje unikatowe detale architektoniczne elewacji Twojego domu, różnorodne rośliny czy pozostałe dekoracje ogrodowe.

Dodatkowe korzyści naświetlaczy i halopaków

Sklep internetowy =mlamp.pl= posiada w swoim asortymencie produkty energooszczędne - powszechnie stosowane są moduły LED, które nagrzewają się tylko w niewielkim stopniu. To ważny aspekt pośród lamp nie tylko wewnętrznych, ale i oczywiście zewnętrznych. Inne źródła światła, te tradycyjne jak i halogenowe prędko osiągają wysoką temperaturę. Szybkie i silne nagrzewanie żarówek może grozić spowodowaniem pożaru lub wytworzyć różnorakie przebarwienia w wyglądzie konstrukcji oraz w tych miejscach, gdzie zostały umieszczone. Wbudowany w naświetlaczach moduł LED najczęściej rozprowadza światło o zimnej barwie, która doskonale eksponuje niecodzienne detale aranżacji oraz podkreśla surowy, nowoczesny klimat przestrzeni.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu naświetlaczy?

Różnorodne miejsca montażu wymagają zastosowania indywidualnych stopni ochrony. Klasę odporności zazwyczaj opisuje się skrótem IP, zwykle w wyrobach wewnętrznych określana jest jako IP20, więc im większa podana wartość, tym bardziej wytrzymała jest oprawa. Dobrze rozplanuj rozmieszczenie naświetlaczy, aby wydobywany z nich blask nie padał wprost na twarz i nie oślepiał silnym światłem. Elewacyjne modele warto zamontować w odpowiedniej odległości od siebie, aby uniknąć zaciemnionych miejsc oraz zbyt intensywnie rozświetlonej przestrzeni. Regulowane oprawy pozwalają Ci w każdym momencie zmienić kierunek padania światła, dlatego sprawdzają się nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale również na placu firmowym, w parkach, czy elewacjach hoteli. Dzięki nim z łatwością stworzysz unikatowe iluminacje świetlne, które dopełnią klimatyczną aurę.

Niestandardowe zadania halopaków

Oprócz swej powszechnej, tradycyjnej roli rozprowadzania blasku naświetlacze mogą posiadać także funkcję rozrywkową. Lampy tego typu cechują się różnorodnością efektów świetlnych. W ofercie sklepu internetowego =mlamp.pl= znajdziesz również oświetlenie, który idealnie dopełni świąteczną atmosferę. Sprawdzi się nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz domu. Dwa możliwe do wyboru wzory sprawią, że każde święta Bożego Narodzenia, a także rocznice narodzin będą miały swój niesamowity urok dzięki niezwykłym iluminacjom świetlnym, które z pewnością wywołają uśmiechy na twarzy dzieci. Naświetlacze najczęściej posiadają wbudowane czujniki ruchu, które pozwalają Ci znacznie zmniejszyć wykorzystywanie energii. Detektor wykrywa poruszanie się w zasięgu działania i automatycznie uruchamia lampę - jest to wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwi Ci poruszanie się po posesji również po zmroku bez konieczności poszukiwania standardowych włączników światła.

pixel