Zapisz na liście ulubioncyh
Stwórz nową listę ulubionych

Lampy do warsztatu i pracowni

( ilość produktów: 525 )
Filtry
Sortowanie
Pokaż tylko
Kategoria
Cena
-
Styl
Kolor
Materiał
Wykończenie
Kształt
Producent
Ilość żarówek
Ilość kloszy
Rodzaj żarówki | gwint
LED
Barwa światła
Możliwość ściemniania
Wysokość
Szerokość
Długość
Regulacja wysokości
Włącznik
Stopień ochrony IP
Dodatkowe funkcje
Dostępność
( ilość produktów: 525 )

Lampy do pracowni - jak oświetlić swój warsztat?

Oświetlenie warsztatu i pracowni jest kluczowym elementem dla funkcjonalnego korzystania z pomieszczenia - bez odpowiedniego światła efekty Twojej pracy nie będą zadowalające. Często także nie zwracamy większej uwagi na finalny wygląd wnętrza, w końcu chodzi przecież o to, aby praca w nim była dla nas przyjemna. Jednak to, jak zaprojektujesz pracownie lub warsztat w głównej mierze odbija się na jakości wykonywanych zadań. Światło znacząco wpływa na samopoczucie człowieka, dlatego jeśli odpowiednio wykorzystasz lampy poczujesz ogromną różnicę, ponieważ Twoje oczy nie będą narażone na przytłaczające iluminacje świetlne.

Jakie światło sprawdzi się najlepiej w warsztacie lub pracowni?

Oświetlenie w takich pomieszczeniach również dzielimy na strefy ? główne i dodatkowe. Pierwsza kategoria to lampy wiszące lub sufitowe, które umieścimy w centralnym punkcie wnętrza. Wybór odpowiedniego rodzaju zależy głównie od wysokości pomieszczenia i Twoich własnych upodobań. Aby optycznie powiększyć przestrzeń lepiej wykorzystać plafony, które oszczędzą cenne centymetry przy suficie, dobrą opcją jest również zastosowanie lamp wpustowych. Lampy dodatkowe to wszelakie oświetlenie nad blatem roboczym lub modele przenośne, które możesz dowolnie przestawiać.

Na co zwracać uwagę przy wyborze lamp?

W miejscach pracy najlepiej wykorzystywać oświetlenie ledowe, ponieważ jest niezwykle energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Dodatkowo nie nagrzewa się tak szybko jak tradycyjne źródła światła, więc jego żywotność jest zwiększona. Każda żarówka lub oprawa z wbudowanym modułem LED posiada odpowiednie cechy, które mówią nam jakie światło rozprowadza, o jakiej jest mocy i jaka jest jej średnia żywotność. I to właśnie na te aspekty powinieneś szczególnie zwrócić uwagę. Barwa światła, wyrażana w Kelwinach (w skrócie oznaczana literą K) dzieli się na trzy podstawowe rodzaje: ciepłą, neutralną i zimną. Do warsztatu lub pracowni najlepiej sprawdzą się dwie ostatnie, ponieważ są pobudzające i doskonale odzwierciedlają naturalne kolory. Moc żarówki opisywana w watach (W) mówi o zużyciu energii elektrycznej. Liczba lumenów (skrót lm) przekazuje nam jak mocno będzie świecić wybrany model - im wyższy stopień tym większa moc. Warto również zwrócić uwagę na współczynnik oddawania barw, czyli CRI. Najbardziej uniwersalnym wyborem będzie model na poziomie minimum 80. Pracownie i warsztaty często narażone są również na niekorzystne czynniki zewnętrzne takie jak kurz, pył czy nawet wilgoć. Aby zapobiec przedwczesnemu uszkodzeniu lampy, wybieraj do takich miejsc oprawy o zwiększonym stopniu szczelności (IP).

Wyeksponuj swoje pomieszczenie efektownymi lampami do warsztatu!

Główna myśl, którą kierujemy się podczas poszukiwania oświetlenia jest jego funkcjonalność, ale w ofercie sklepu internetowego =mlamp.pl= znajdziesz również niecodzienne modele, które będą także bezpieczną dekoracją wybranego pomieszczenia. Dla miłośników nowoczesnego stylu i ponadczasowych, sprawdzonych opraw oferujemy listwy LED ? zarówno w formie zwieszanej, natynkowej, jak i podtynkowej. Jeśli jednak chcesz wyróżniać się unikatowym oświetleniem, postaw na industrialne i loftowe lampy, które również doskonale rozświetlą przestrzeń. Dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność, prezentujemy przenośne lampki stojące, które możesz w łatwy sposób ustawić w wygodnym dla siebie miejscu.

pixel