Zapisz na liście ulubioncyh
Stwórz nową listę ulubionych

Oświetlenie podszafkowe

( ilość produktów: 22 )
Filtry
Sortowanie
Pokaż tylko
Kategoria
Cena
-
Styl
Kolor
Materiał
Wykończenie
Kształt
Producent
Ilość kloszy
Rodzaj żarówki | gwint
LED
Barwa światła
Możliwość ściemniania
Szerokość
Długość
Regulacja wysokości
Włącznik
Stopień ochrony IP
Dodatkowe funkcje
Dostępność

Lampy w naszych domach najczęściej spełniają tylko podstawową funkcję rozprowadzania blasku wieczorami, jednak w sklepie internetowym =mlamp.pl= znajdziesz również modele, które mają za zadanie wyeksponować poszczególne elementy wystroju. Oświetlenie podszafkowe sprawdzi się zarówno w kuchni, łazience, jak i gabinecie. To minimalistyczne, niewyróżniające się oprawy, które z łatwością dopasujesz do już istniejącej aranżacji. Ich światło jest delikatne i nie oślepiające, ponieważ nie pada wprost na naszą twarz, tylko podświetla najczęściej blat roboczy lub wnętrze szafy.

Jaki model lampy podszafkowej będzie najlepszy?

Wszystko zależy od konkretnego przeznaczenia oprawy i Twoich preferencji co do wyglądu końcowego. Dla miłośników estetyki najlepiej sprawdzą się wpusty montowane w szafce, które będą niemal ?wtopione? z jej powierzchnią. Całość konstrukcji jest wtedy ukryta wewnątrz mebla, dlatego montaż tego tylu lamp może być utrudniony, gdyż trzeba wyciąć odpowiedni otwór.
Jeśli jednak nie chcesz zbytnio ingerować w powierzchnię szafki, możesz wykorzystać lampy montowane bezpośrednio na jej powierzchni, bez dodatkowych otworów. To rozwiązanie daje podobny efekt końcowy, jednak w tym przypadku wybrany model będzie nieco odstawać od mebla.

Podszafkowe oświetlenie LED

Dla fanów funkcjonalnych rozwiązać przygotowaliśmy taśmy LED, które są niemal niewidoczne, a ich montaż bardzo łatwy. Dodatkowo do wyboru masz różnorodne kolory świecenia, aby dopasować blask do własnych potrzeb. Możesz umieścić je zarówno wewnątrz mebla, jak i pod nim, aby rozświetlił blat szafki poniżej.
Jeśli chcesz mieć widoczne oprawy podszafkowe, w ofercie znajdziesz listwy LED, które rozprowadzą przyjemny blask całą swoją powierzchnią. Montowane są jak zwykłe lampy ścienne.

Rodzaje lamp podszafkowych

Jeśli już zdecydowałeś się na konkretny sposób montażu lampy, teraz zastanów się nad barwą światła. Jest to jeden z ważniejszych aspektów, który potrafi zmieniać nastrój w wybranym pomieszczeniu. Ciepła barwa sprzyja relaksowi, tworzy przyjemną aurę i klimatyczny nastrój, dlatego sprawdzi się doskonale przy sypialnianych meblach. Neutralna barwa wkomponuje się w każde pomieszczenie, ponieważ jest uniwersalną alternatywą między dwiema pozostałymi barwami. Jest łagodna dla ludzkiego oka i nawet długie przebywanie w takim świetle nie będzie szkodliwe. Barwa zimna sprawdzi się w garderobie lub kuchni, gdzie ważne jest odpowiednie oddawanie faktycznych barw oraz w wszelkiego rodzaju biurach, ponieważ takie oświetlenie pobudza do działania i dodaje energii.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest kąt padania światła. Podszafkowa lampa może delikatnie rozpraszać światło na większej przestrzeni lub rozprowadzać skupioną wiązkę blasku, która wyeksponuje poszczególne elementy. Od Twoich preferencji zależy, jaki klimat ma być w pomieszczeniu i jak duże ma być natężenie światła.
Odpowiednia barwa światła również ma znaczenie. W kuchni najczęściej mamy również okna, które wprowadzają naturalny blask słoneczny, dlatego ważne jest, aby odpowiednio dopasować pozostałe elementy oświetlenia. Dzięki temu całość będzie spójna, a spędzanie czasu w takim pomieszczeniu będzie przyjemnością dla Ciebie i Twoich oczu. W sypialni najchętniej odpoczywasz, dlatego światło tam powinno być przyjemne i delikatne. Najlepiej sprawdzi się barwa ciepła, która wprowadza relaksującą aurę i klimatyczny nastrój.

pixel