Zapisz na liście ulubioncyh
Stwórz nową listę ulubionych
Lampy sufitowe
Lampy wiszące
Żyrandole
Lampowentylatory / wentylatory

Plafony ze zmienną barwą światła

( ilość produktów: 334 )
Filtry
Sortowanie
Pokaż tylko
Kategoria
Cena
-
Styl
Kolor
Materiał
Wykończenie
Kształt
Producent
Ilość żarówek
Ilość kloszy
LED
Barwa światła
Możliwość ściemniania
Wysokość
Szerokość
Długość
Regulacja wysokości
Włącznik
Stopień ochrony IP
Dodatkowe funkcje
Dostępność
( ilość produktów: 334 )

Gdzie umieścić plafony ze zmienną barwą światła?

Plafony ze zmienną barwą światła to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort i wygodę. Modele charakteryzują się swoją funkcjonalnością, którą dostosujesz się do Twoich preferencji oraz potrzeb. Wiele lamp posiada wbudowany ściemniacz światła, który pomaga dostosować światło do pory dnia i czynności, którymi zajmujemy się w danym momencie. Zmienna barwa światła jest jedną z najciekawszych funkcji. Pozwala na wydobycie różnych barw światła w jednym pomieszczeniu. Dodatkowo plafony posiadają pamięć ustawień, która jeszcze bardziej ułatwia korzystnie z urządzenia.

Lampy ze zmienną barwą światła - jak wybrać odpowiednią temperaturę światła?

Lampy ze zmienną barwą światła umożliwią Ci regulowanie jej za pomocą pilota, aby odpowiednio ją dopasować do swoich potrzeb. Barwę światła określamy w Kelwinach. Ma ona znaczący wpływ na nasze samopoczucie, także bardzo ważne jest dobrać odpowiednią temperaturę do danej czynności i pomieszczenia. Chcąc oświetlić sypialnię i salon, czyli pomieszczenia, w których się relaksujemy, wybierz ciepłą barwę światła, która osiąga przedział 2600 - 3500 K. Działa ona kojąco na nasze oczy i ułatwia regenerację sił po ciężkim dniu. Jeśli zaś potrzebujemy światła do czytania i codziennej toalety, warto wybrać neutralną. Jest najbardziej zbliżona do światła dziennego i bardzo komfortowa dla naszych oczu. Osiąga temperaturę 3500 - 4500 K. Zimna barwa światła najlepiej sprawdzi się w magazynach, biurach i gabinetach - wszędzie tam, gdzie potrzebujesz skupienia. Barwa światła o temperaturze 4500 - 6500 Ci to umożliwi.

Funkcjonalne lampy sufitowe ze zmienną barwą światła - sterowanie za pomocą pilota

Niektóre produkty sterowane są za pomocą pilota, co sprawia, że oświetlenie jest nowoczesne i spodoba się wszystkim miłośnikom nowoczesnych technologii. Inne lampy natomiast swoje funkcje zmieniają za pomocą włącznika światła lub sterowanie zdalnego. Prezentowane lampy sufitowe najlepiej sprawdzą się w nowoczesnych oraz modernistycznych wnętrzach. Ich kolejnym atutem z pewnością jest wbudowany moduł ledowy, który sprawia, że lampa staje się ekologiczna. Wiele ciekawych modeli plafonów ze zmienną barwą światła znajdziesz w ofercie NAVE, GLOBO oraz RABALUX.

Lampy natynkowe LED z możliwością zmiany barwy światła

Energooszczędne plafony LED z funkcją zmieniania barwy światła to rozwiązanie dla każdego ekologicznego domu. Moduł LED pobiera znaczniej mniej prądu - aż o 90% mniej niż tradycyjna żarówka. Ledy są znacznie dłużej żywotne, więc nie musisz ich wymieniać. Od razu rozbłyskają pełną mocą światła i nie trzeba czekać, aż się nagrzeją. W swoim składzie nie zawierają szkodliwej dla środowiska, więc są bardzo ekologicznym rozwiązaniem.

pixel