Zapisz na liście ulubioncyh
Stwórz nową listę ulubionych

Plafony ze zmienną barwą światła

( ilość produktów: 198 )
Filtry
Pokaż tylko
Kategoria
Styl
Cena
-
Kolor
Materiał
Wykończenie
Kształt
Producent
Ilość żarówek
Ilość kloszy
LED
Barwa światła
Możliwość ściemniania
Wysokość
Szerokość
Długość
Regulacja wysokości
Włącznik
Stopień ochrony IP
Dodatkowe funkcje
Dostępność

Gdzie umieścić plafony ze zmienną barwą światła?

Plafony ze zmienną barwą światła to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort i wygodę. Modele charakteryzują się swoją funkcjonalnością, którą dostosujesz się do Twoich preferencji oraz potrzeb. Wiele lamp posiada wbudowany ściemniacz światła, który pomaga dostosować światło do pory dnia i czynności, którymi zajmujemy się w danym momencie. Zmienna barwa światła jest jedną z najciekawszych funkcji. Pozwala na wydobycie różnych barw światła w jednym pomieszczeniu. Dodatkowo plafony posiadają pamięć ustawień, która jeszcze bardziej ułatwia korzystnie z urządzenia.

Lampy ze zmienną barwą światła - jak wybrać odpowiednią temperaturę światła?

Lampy ze zmienną barwą światła umożliwią Ci regulowanie jej za pomocą pilota, aby odpowiednio ją dopasować do swoich potrzeb. Barwę światła określamy w Kelwinach. Ma ona znaczący wpływ na nasze samopoczucie, także bardzo ważne jest dobrać odpowiednią temperaturę do danej czynności i pomieszczenia. Chcąc oświetlić sypialnię i salon, czyli pomieszczenia, w których się relaksujemy, wybierz ciepłą barwę światła, która osiąga przedział 2600 - 3500 K. Działa ona kojąco na nasze oczy i ułatwia regenerację sił po ciężkim dniu. Jeśli zaś potrzebujemy światła do czytania i codziennej toalety, warto wybrać neutralną. Jest najbardziej zbliżona do światła dziennego i bardzo komfortowa dla naszych oczu. Osiąga temperaturę 3500 - 4500 K. Zimna barwa światła najlepiej sprawdzi się w magazynach, biurach i gabinetach - wszędzie tam, gdzie potrzebujesz skupienia. Barwa światła o temperaturze 4500 - 6500 Ci to umożliwi.

Funkcjonalne lampy sufitowe ze zmienną barwą światła - sterowanie za pomocą pilota

Niektóre produkty sterowane są za pomocą pilota, co sprawia, że oświetlenie jest nowoczesne i spodoba się wszystkim miłośnikom nowoczesnych technologii. Inne lampy natomiast swoje funkcje zmieniają za pomocą włącznika światła lub sterowanie zdalnego. Prezentowane lampy sufitowe najlepiej sprawdzą się w nowoczesnych oraz modernistycznych wnętrzach. Ich kolejnym atutem z pewnością jest wbudowany moduł ledowy, który sprawia, że lampa staje się ekologiczna. Wiele ciekawych modeli plafonów ze zmienną barwą światła znajdziesz w ofercie NAVE, GLOBO oraz RABALUX.

Lampy natynkowe LED z możliwością zmiany barwy światła

Energooszczędne plafony LED z funkcją zmieniania barwy światła to rozwiązanie dla każdego ekologicznego domu. Moduł LED pobiera znaczniej mniej prądu - aż o 90% mniej niż tradycyjna żarówka. Ledy są znacznie dłużej żywotne, więc nie musisz ich wymieniać. Od razu rozbłyskają pełną mocą światła i nie trzeba czekać, aż się nagrzeją. W swoim składzie nie zawierają szkodliwej dla środowiska, więc są bardzo ekologicznym rozwiązaniem.

pixel