Zapisz na liście ulubioncyh
Stwórz nową listę ulubionych

Oświetlenie

( ilość produktów: 20000 )
Filtry
Sortowanie
Pokaż tylko
Kategoria
Cena
-
Styl
Kolor
Materiał
Wykończenie
Kształt
Producent
Ilość żarówek
Ilość kloszy
Rodzaj żarówki | gwint
LED
Barwa światła
Możliwość ściemniania
Wysokość
Szerokość
Długość
Regulacja wysokości
Włącznik
Stopień ochrony IP
Dodatkowe funkcje
Dostępność

Oświetlenie w domu - wszystko co musisz wiedzieć

Jedną z najważniejszych instalacji w Twoim domu jest oświetlenie. To od niego zaczyna się projektowanie całego wnętrza budynku. Jest ono niezbędne do funkcjonowania, wykonywania czynności zawodowych, prac domowych czy relaksu. Dlatego też jego odpowiedni wybór jest tak istotny. Dobrze dobrane oświetlenie zapewnia bezpieczeństwo i wygodę użytkowników, jak również buduje przytulną i przyjazną atmosferę. Do tego potrzeba urozmaiconych opraw, które są wyposażone w dopasowane źródła światła- o konkretnym natężeniu i temperaturze. Oświetlenie domu zatem trzeba planować w warstwach, dzięki czemu zadbamy o wielofunkcyjność poszczególnych opraw oraz sprawimy, że każde pomieszczenie będzie w pełni przyjazne dla wszystkich użytkowników. Źródła światła można podzielić na kilka typów w zależności od : rodzaju gwintu, kształtu, wielkości, mocy, koloru oświetlenia i tak dalej. Zważywszy na te kategorie źródła zostały podzielone na żarówki klasyczne, energooszczędne i halogenowe. Z naszą pomocą pomożemy Ci dokonać odpowiedniego wyboru. Zapewniamy opcję filtrowania produktów pod kątem możliwości, klasy energetycznej, ściemniania czy koloru.

Jakie są rodzaje oświetlenia w domu?

Wyróżnia się trzy rodzaje oświetlenia:
-oświetlenie punktowe- jest ono dopasowane do konkretnych funkcji w domu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie oświetlić wybrany punkt w naszym domu, dzięki temu możemy wygodnie i swobodnie wykonywać wiele czynności przy dobrym oświetleniu. Tego typu oświetlenie dobrze sprawdzi się na przykład w kuchni nad blatem, nad łóżkiem w sypialni czy w łazience nad lustrem.
-oświetlenie dekoracyjne- jak sama nazwa mówi, oświetlenie dekoracyjne pełni funkcje ozdobne, jak również pozwala na wyeksponowanie wybranego elementu wystroju. Do tego rodzaju możemy zaliczyć taśmy ledowe i podświetlenia segmentów, lampy stojące, stołowe czy kinkiety.
-oświetlenie ogólne- nie jest wystarczające jako jedyne źródła światła. Pozwala co prawda na całkowite rozjaśnienie i równomierne oświetlenie pomieszczenia, natomiast w takich pomieszczeniach jak gabinet, czy kuchnia- niezbędne jest światło punktowe. Światło ogólnie nie może być tak intensywne i białe jak oświetlenie punktowe, ponieważ nie pozwalałoby na swobodny odpoczynek i byłoby męczące dla domowników. Do oświetlenia ogólnego możemy zaliczyć pojedynczy żyrandol czy na przykład kilka opraw w suficie.

Jakie są źródła światła - czyli jaką żarówkę wybrać?

W zależności od aranżacji panującej w Twoim wnętrzu, u nas na pewno znajdziesz produkt, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby. Wiele rodzajów lamp, które znajdziesz na naszej stronie pozwolą Ci na prawidłowe oświetlenie Twojego domu. Znajdziesz u nas lampy wiszące w wielu stylach np. klasycznym, loftowym czy designerskim, lampy sufitowe na pilota, odpowiednie do pokoju dziecięcego czy lampy sufitowe LED jak również kinkiety, żyrandole, czy lampy biurkowe itd. Oprócz funkcjonalności lampy mogą pełnić funkcję dekoracyjne i pozwalają na zachowanie danej estetyki panującej we wnętrzu. Wybierając dla siebie odpowiednie oświetlenie należy również wybrać odpowiednią żarówkę. Do wyboru mamy, żarówki, żarówki LED oraz świetlówki. Pierwsze z nich mogą być tradycyjne lub halogenowe, drugie czyli żarówki ledowe- kompaktowe, a świetlówki- rurowe. Wszystkie z nich różnią się od siebie intensywnością, czasem świecenia, barwą, zużyciem, ceną czy natężeniem. Najtańsze z nich są zwykłe żarówki, halogenowe różnią się od nich barwą, czasem świecenia i tym, że są bardzo energooszczędne. Świetlówki posiadają szeroką gamę kolorystyczną, od ciepłych po chłodne. Rozwiązanie to jest bardzo energooszczędne. Świecą one dłużej niż tradycyjne żarówki. A w porównaniu do żarówek ledowych ? ich czas osiągania pełnej jasności jest o wiele dłuższy.

pixel