Zapisz na liście ulubioncyh
Stwórz nową listę ulubionych

Lampy techniczne

( ilość produktów: 3229 )
Filtry
Pokaż tylko
Kategoria
Cena
-
Styl
Kolor
Materiał
Wykończenie
Kształt
Producent
Ilość żarówek
Ilość kloszy
Rodzaj żarówki | gwint
LED
Barwa światła
Możliwość ściemniania
Wysokość
Szerokość
Długość
Regulacja wysokości
Włącznik
Stopień ochrony IP
Dodatkowe funkcje
Dostępność

Lampy techniczne - ergonomiczne i funkcjonalne oprawy oświetleniowe

Lampy i oprawy techniczne charakteryzują się estetyką i ergonomią. Tego typu oprawy przede wszystkim ułatwiają nasze domowe obowiązki oraz codzienną pracę. Szczególnie polecane są dla osób ceniących sobie komfort oraz wygodę, ponieważ są to systemy oświetleniowe, które za pomocą jednej listwy umożliwią zasilanie wielu lamp. W kategorii lamp technicznych znajdziesz również łączniki do regulowanych lamp sufitowych. Szynoprzewody można dowolnie ciąć, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do pomieszczeń. Jeśli więc poszukujesz funkcjonalnej opcji oświetlenia Twojego wnętrza - polecamy przyjrzeć się ofercie lamp studyjnych od =MLAMP.pl=.

Lampy studyjne z modułem LED

Technologia LED zastosowana w oświetleniu architektonicznym to bardzo energooszczędne rozwiązanie. Nie musisz dłużej kłopotać się z wymianą żarówek, ponieważ ledy są zdecydowanie bardziej żywotne w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła. Zużywają też mnie prądu, co odczujesz w portfelu płacąc mniejsze rachunki za energię elektryczną. W pomieszczeniach technicznych jak warsztat, garaż lub pracownia zalecamy użycie światła ledowego w barwie zimnej lub neutralnej. Decydując się na tę pierwszą, pobudzi Cię ona do działania. Neutralna natomiast najlepiej oddaje kolory, ponieważ jest najbardziej zbliżona do światła dziennego. Ciepła barwa LED lepiej sprawdzi się w sypialni lub salonie, ponieważ działa odprężająco.

Co wyróżnia techniczne lampy?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektóre osoby zamiast tradycyjnych lamp wybierają te na szynoprzewodach , to odpowiedź jest bardzo prosta - jest to wygodne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie. Dzięki szynoprzewodom możemy cieszyć się oświetleniem w całym pomieszczeniu nawet przy jednym przyłączu elektrycznym. Oświetlenie techniczne głównie występuje w formie regulowanych lamp wiszących, sufitowych, kinkietów, spotów i downlightów, oraz oczek halogenowych, często zaopatrzonych w świetnej jakości źródła światła LED.

Gdzie najlepiej umieścić oprawy techniczne?

Oprawy techniczne świetnie odnajdą się niemal w każdym pomieszczeniu zarówno domowym jak i komercyjnym. Funkcjonalne mechanizmy idealnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Doskonale dopełnią przestrzeń przestronnego salonu, długich korytarzy, studyjnych kuchni, salonów kosmetycznych, studiów fotograficznych oraz różnego rodzaju minimalistycznych powierzchni biur. Dodatkowo niektóre oprawy posiadają podwyższony stopień IP, dzięki czemu możemy umieścić je w łazienkach, na basenach, saunach a nawet w piwnicach lub garażach.

Style i rodzaje lamp studyjnych

W naszej ofercie z lampami technicznymi znajdziesz modele o stonowanej formie i kolorystyce, w większości przypominające bardziej fabryczne konstrukcje. Świetnie sprawdzą się w roli oświetlenia przedpokoju , garderoby lub łazienek (pamiętaj o podwyższonym stopniu IP!). Lampy ścienne w postaci reflektorków wykonane są w industrialnym stylu i świetnie wpasują się w pomieszczenia w podobnej stylistyce. Kilka źródeł światła doskonale rozprzestrzeni przyjemny blask nawet w większym pomieszczeniu bez obaw o zaciemnione kąty. Unikatową oprawą od =MLAMP.pl= jest lampa dezynfekująca . Produkt nie tylko sprawdzi się w domowych wnętrzach, ale przede wszystkim w pomieszczeniach, w których ludzie są najbardziej narażeni na zarazki, czyli przychodnie, szpitale lub apteki. Lampa ma dwa tryby dezynfekcji - ozonowy i nieozonowy. Przy dezynfekcji ozonowej pomieszczenie należy wietrzyć 20 minut dłużej niż przy nieozonowej.

  • Techniczne lampy kierunkowe na ścianę i sufit

    Sufitowe oświetlenie techniczne z możliwością regulacji charakteryzuje prostota i minimalizm, ale to niezwykle przemyślane rozwiązanie. Nie przykuwają aż nadto uwagi i nie zabierają miejsca ? są natomiast bardzo praktyczne. Najczęściej przybierają formę obrotowych reflektorów , które możesz dowolnie regulować ustawiając kąt padania światła. Dzięki temu dokładnie doświetlisz wybrane przestrzenie. Oświetlenie architektoniczne regulowane jest uniwersalne - możesz je zamontować zarówno na ścianie jak i na suficie. Wszystko zależy od Twoich preferencji.
  • Minimalistyczne oczka halogenowe

    Oświetlenie techniczne w formie halogenowych oczek ma uniwersalne zastosowanie i ponadczasowy styl. Są one jednym z najchętniej wybieranych rodzajów lamp technicznych. Oczka halogenowe cechuje energooszczędność, stąd zużywają mniej energii, dzięki czemu płacimy mniejsze rachunki za prąd. Ich montaż jest niezwykle łatwy ? montuje się je natynkowo lub podtynkowo. W pierwszym przypadku oprawa jest widoczna z zewnątrz, a w drugim ? wpuszczona w sufit. Halogenowe oświetlenie punktowe mają możliwość regulacji kąta padania światła, więc możesz bez problemu doświetlić wszystkie zaciemnione miejsca. Modele z podwyższonym poziomem szczelności nawet do IP65 z powodzeniem możesz umieścić w garażu, łazience lub na zewnątrz. Są one odporne na każde warunki.
  • Spoty i downlighty

    Nowoczesne oświetlenie techniczne w formie spotów i downlightów to świetny patent dla tych, którzy potrzebują punktowego doświetlenia. Doskonale sprawdzą się w przestrzeniach biurowych, sklepowych, warsztatowych. Świetnie sprawdzą się także jako oświetlenie pod szafkami w kuchni czy pracowni, a możliwość regulacji pojedynczych reflektorów pozwoli na dobranie odpowiedniego kąta padania światła. Możesz wybrać spoty i downlighty z modułem LED, dzięki czemu Twoje oświetlenie będzie energooszczędne.
  • Praktyczne oświetlenie na szynach

    Oświetlenie techniczne montowane na szynoprzewodach bez problemu zamontujesz na suficie, zarówno prostym, podwieszanym jak i skośnym. Możliwość ich regulacji pozwoli Ci rozjaśnić wybrane miejsca. Systemy szynowe dzielimy na dwa rodzaje ? jednofazowe i trójfazowe. Różnią się one głównie ilością zapalonych świateł w jednym czasie. W systemie jednofazowym włączając oświetlenie zapalają się wszystkie lampy jednocześnie. Natomiast w trójfazowym włączając możemy wybrać te, które się zapalą. Przykładowo mogą to być środkowe bądź boczne źródła światła. Szynoprzewody idealnie sprawdzą się w przestrzeniach komercyjnych sklepowych, przemysłowych, biurowych, ale także i domowych. Zastosuj je do oświetlania garderoby, korytarza, czy garażu.

Lampy techniczne w miejscu pracy

Oświetlenie architektoniczne wyróżnia się niesamowicie uniwersalnym zastosowaniem. Pasują dosłownie wszędzie, a ich nowoczesne formy opraw pozwolą dopasować je do każdego wnętrza. Minimalistyczne lampy studyjne w przestrzeniach komercyjnych montowane są najczęściej na suficie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je na ścianie. Architektoniczne lampy sufitowe z pewnością nie skradną aranżacji, ale zdecydowanie pomogą ją zaakcentować przy pomocy kierunkowego światła. Zastosuj je więc w muzeach lub galeriach sztuki. Pojedyncze spoty i downlighty świetnie sprawdzą się w przestrzeniach handlowych. Korytarze biurowe doskonale oświetlą lampy na szynoprzewodach.

Jak czyścić lampy techniczne?

Jak każde inne lampy, oświetlenie studyjne również wymaga zadbania o czystość. Oprawy wystarczy przetrzeć delikatną miotełką do kurzu, a następnie zwilżoną miękką ściereczką. W przypadku trudniejszych plam wystarczy ciepła woda i kilka kropel płynu do naczyń. Modele z podwyższonym stopniem szczelności IP są odporne na dostawanie się kurzu wewnątrz lamp, więc nie trzeba ich rozkręcać w celu czyszczenia.

pixel