Zapisz na liście ulubioncyh
Stwórz nową listę ulubionych

Latarnie ogrodowe i lampy masztowe

( ilość produktów: 169 )
Filtry
Sortowanie
Pokaż tylko
Kategoria
Cena
-
Styl
Kolor
Materiał
Wykończenie
Kształt
Producent
Ilość żarówek
Ilość kloszy
Rodzaj żarówki | gwint
Barwa światła
Możliwość ściemniania
Wysokość
Szerokość
Długość
Regulacja wysokości
Włącznik
Stopień ochrony IP
Dostępność
( ilość produktów: 169 )

Lampy masztowe - dekoracyjne lampy stojące do ogrodu

Dopasowane światło w naszych ogrodach jest bardzo ważnym aspektem, nie chcemy przecież błąkać się w ciemnościach i ryzykować upadkiem. W ofercie =mlamp.pl= posiadamy różnorodne oprawy zewnętrzne dostosowane do umieszczania ich przed domem, na tarasie lub nawet na balkonie. Jeśli szukasz inspiracji, to w kategorii Lampy masztowe | latarnie znajdziesz wiele niecodziennych modeli oświetleniowych, które z łatwością dopasujesz do swoich aranżacji. W połączeniu z klimatycznymi kinkietami lub plafonami możesz w łatwy sposób całkowicie odmienić wygląd swojej posesji, działki, altanki czy domku letniskowego.

Stojące lampy masztowe - zewnętrzne oświetlenie w stylu vintage

Lampy masztowe i latarnie tworzone są w industrialnym oraz loftowym stylu, dlatego wyglądają surowo, ale i elegancko. Do niedawna widywano je głównie w parkach lub przy stylowych, komercyjnych budynkach takich jak tematyczne restauracje czy hotele. W dzisiejszych czasach każdy z nas chce mieć na swojej posesji jak najbardziej unikatowe modele lamp, które będą nie tylko rozprowadzać przyjemny blask, ale również spełnią funkcję niecodziennej dekoracji przestrzeni - właśnie dlatego sklep internetowy =mlamp.pl= wprowadził rozbudowaną gamę lamp masztowych i latarni.

Podkreśl charakter swojego ogrodu dzięki funkcjonalnym latarniom

Producenci opraw zewnętrznych tworzą rozmaite konstrukcje, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. Jak więc dobrać pasujący model? Zacznij od tego, jak duży obszar będzie do rozświetlenia. Niewielka przytulna działka? Latarnia z jednym źródłem światła może być wystarczająca, wykorzystaj ją przy bramie lub przy wejściu do domu. Jeśli jednak posiadasz rozbudowaną posesję i chcesz podkreślić indywidualny charakter Twojego ogrodu, wykorzystaj kilka lamp zewnętrznych stojących rozmieszczonych na różnych obszarach. Możesz również zakupić oprawę z kilkoma źródłami światła, która rozprowadzi blask na większej przestrzeni. Latarnie tworzone są zazwyczaj z połączenia metalu z delikatnym szkłem lub jego bezpieczniejszym zamiennikiem - tworzywem sztucznym. Podstawa może mieć kolor klasycznej czerni lub bieli, ale znajdziesz tutaj również wykończenia w odcieniach miedzi, złota lub patyny. Lampy ogrodowe mogą posiadać zdobienia na kloszach, ramionach lub podstawach, albo nie mieć żadnych wystających elementów zdobniczych. Jednak obie te opcje będą rozprowadzać przyjemny blask i przyciągać wzrok gości.

Gdzie najlepiej umieścić lampy masztowe i latarnie?

Jeśli planujesz zakup zewnętrznej oprawy na własną posesję nie masz żadnych ograniczeń co do miejsca jej zamontowania, jednak przy komercyjnych przestrzeniach należy przestrzegać obowiązujących przepisów. Latarnie możesz umieścić gdzie tylko masz ochotę, przed domem, przy bramie wjazdowej, przy garażu czy altance - jak widzisz możliwości jest nieskończenie wiele i tylko do Ciebie zależy ostateczny wybór. Pamiętaj tylko, że tego typu lampy mają swoje gabaryty i powinny być odpowiednio wmontowane w grunt, aby były zabezpieczone przed silnym wiatrem czy przypadkowym uderzeniem. Zwróć też uwagę na jakiej wysokości będzie źródło światła, aby wydobywany blask nie padał wprost na Twoją twarz i nie oślepiał. Przechodząc z ciemności w jasne miejsce nasze oczy zazwyczaj potrzebują chwili na adaptację otoczenia, dlatego światło w ogrodzie powinno być w przyjemny sposób rozproszone na wybranej powierzchni bez zaciemnionych miejsc. Jeśli przez Twoją posesję przebiegają liczne ścieżki, latarnie sprawdzą się doskonale do rozświetlenia ich. Wystarczy umieścić stojące lampy wzdłuż dróżki w wyznaczonych odstępach i cieszyć się bezpieczną przestrzenią również w godzinach nocnych. Tego typu światło stworzy wyjątkowy klimat ustawione przy drzewach, rozświetlając ich korony i rozprowadzając przyjemny blask.

Ogrodowe lampy stojące - jak dbać o oświetlenie zewnętrzne?

Jak każda oprawa zewnętrzna, również latarnie muszą posiadać zwiększony stopień szczelności IP. To dwucyfrowy symbol, który określa ochronę lampy przed czynnikami zewnętrznymi. Pierwsza cyfra oznacza zabezpieczenie przed pyłem, kurzem i ciałami stałymi, a druga przed wnikaniem wody. Minimalna wartość współczynnika IP powinna być na poziomie IP44, aby czynniki zewnętrzne nie zakłócały pracy lampy. Oczywiście im większe IP, tym bardziej chroniony jest wybrany model. Informacje o stopniu szczelności konkretnej oprawy znajdziesz w informacjach na stronie produktowej, w przypadku dodatkowych pytań śmiało skontaktuj się z nami w formie telefonicznej lub mailowej. Po więcej inspiracji zapraszamy również na naszego bloga oświetleniowego, w którym doradzamy, wyjaśniamy i odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

pixel