Oświetlenie do salonu - nowoczesne lampy sufitowe, żyrandole, kinkiety 💡 =MLAMP.pl= Mamy Lampy Jakich Szukasz >>
Więcej kupujesz, więcej zyskujesz

Nowoczesne lampy sufitowe, żyrandole i kinkiety do salonu

Aby aranżacja salonu wyglądała naprawdę efektownie i tworzyła spójny efekt wizualny, nie można zapomnieć o dodatkach utrzymanych w jednym stylu. Wybór dodatków o odmiennym charakterze może skutkować wizualnym wrażeniem bałaganu. Przy wyborze lampy do salonu istotny jest jednak nie tylko styl, ale także funkcjonalność. Nowoczesne modele dzielą się na sufitowe, wiszące, ścienne i stojące, w tym podłogowe i stołowe. Jak rozmieścić je w pokoju dziennym i dopasować ich styl do nowoczesnej aranżacji mieszkania?

Jak wybrać styl lampy do salonu?

Nowoczesne oświetlenie salonu tworzone jest w różnych stylach aranżacyjnych. Jedną z najpopularniejszych propozycji z pewnością są modele minimalistyczne i geometryczne, które dobrze wpisują się w charakter nowoczesnego pokoju dziennego. Z drugiej strony własną lampę do salonu możesz wybierać także spośród modeli o klasycznym i eleganckim charakterze. Zdobione sufitowe oświetlenie salonu może robić naprawdę dobre wrażenie w jasnych i schludnych pomieszczeniach. Nawet zwykły biały salon może stać się eleganckim miejscem dzięki żyrandolom z wiszącymi kryształkami. Ten element wyposażenia mieszkania przyciąga do siebie uwagę każdego, kto do niego wchodzi, szczególnie po zachodzie słońca. Może on być trafnym podkreśleniem eleganckiej aranżacji.

Styl, w którym utrzymana będzie sufitowa lampa, dobierz przede wszystkim pod kątem charakteru innych dodatków w pokoju dziennym. Jeśli meble, firanki i ozdoby nawiązują do minimalistycznego nurtu, postaw na geometryczne kształty i proste wykończenia. Jeżeli natomiast w Twoim mieszkaniu widoczny jest przede wszystkim elegancki styl, poszukaj sufitowej lampy dla siebie wśród zdobionych modeli. Możesz utrzymać jednolitą kolorystykę w całym pomieszczeniu lub zdecydować się na kontrasty, które w ostatnich miesiącach stają się prawdziwym hitem mody.

Nowoczesne oświetlenie do salonu – jak rozmieścić lampy po pomieszczeniu?

Jedna lampa sufitowa do salonu nie jest kompletnym oświetleniem tego pomieszczenia. Modele sufitowe i wiszące potrafią przyjemnie rozpraszać promienie po całym salonie, dzięki czemu zyskuje on przytulną atmosferę. Nie zastąpią one jednak nowoczesnych lamp wieszanych nad stołem lub stawianych na stoliku tuż przy sofie. Te nowoczesne dodatki do oświetlenia zapewniają maksimum wygody i atmosfery w pokoju dziennym.

Jeżeli w pomieszczeniu znajduje się stół, koniecznie zamontuj nad nim lampę wiszącą. Najlepiej, jeśli będzie ona wisieć około 100 cm nad blatem, aby nie przeszkadzała nikomu, kto siedzi przy stole. Niektórzy decydują się nad stołem zamontować model sufitowy. Nie oświetli on tak dobrze blatu, jak nowoczesne modele ustawiane punktowo, jednak jest w stanie stworzyć miłe miejsce w pokoju dziennym, służące do spożywania wspólnych posiłków lub popołudniowych rozmów.

Nowoczesne oświetlenie pokoju dziennego to także modele stojące. Niektóre z nich przeznaczone są do ustawienia na podłodze – klosz znajduje się w nich na pewnej wysokości, podtrzymywany przez długą i stabilną podstawę. Inna propozycja to oświetlenie stołowe, czyli niewielkie lampy stawiane na stolikach, komodach bądź innych meblach. Zwykle w nowoczesnym salonie znajdują one swoje miejsce tuż przy sofie służącej do odpoczynku.

Lampy do pokoju dziennego – jak wybrać odpowiednią żarówkę?

Wybierając sufitowe, wiszące lub stojące oświetlenie do pokoju dziennego, sprawdź, czy do zestawu dołączona jest żarówka. Niektóre komplety sprzedawane są z całym niezbędnym wyposażeniem, inne natomiast wymagają osobnego dokupienia tego elementu. Niezależnie od tego, na jaki zestaw oświetlenia się zdecydujesz, warto poznać podstawowe barwy, jakie są w stanie uzyskać żarówki.

Ciepła, lekko żółta barwa to dobra propozycja do pomieszczeń służących głównie do odpoczynku. Nie męczy ona oczu i pomaga się zrelaksować. W pokoju dziennym bywa ona używana w niewielkich kloszach stojących przy sofie, które przyjemnie rozpraszają jasne promienie i tworzą przytulną atmosferę. W nowoczesnych modelach sufitowych częściej spotyka się żarówki o barwie białej, która ułatwia rozbudzenie się i koncentrację, a do tego jest nieco jaśniejsza. Sufitowe instalacje używane są z reguły do rozjaśnienia całej przestrzeni w pokoju dziennym, a w tym barwa ta poradzi sobie najlepiej. Wybrać możesz także żarówki o barwie uniwersalnej, która jest kompromisem pomiędzy ciepłym odcieniem a wydajnością. Jeśli zamontujesz żarówki o różnej barwie w jednym pomieszczeniu, możesz później korzystać z kilku efektów oświetlenia, w zależności od potrzeb.

Lampy do salonu

FILTRUJ Filtry Zwiń filtry

Zakres ceny

Źródło światła w komplecie

Regulacja kąta światła

Regulacja wysokości

Przewód z wtyczką

Produkt dodany do ulubionych

Korzystamy z plików cookies dzięki którym nasz sklep
może lepiej działać oraz w celach reklamowych
i statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności