Więcej kupujesz, więcej zyskujesz

Oświetlenie i lampy do jadalni

Dobór odpowiednich opraw będzie skutkował harmonijnym skomponowaniem światła z kolorem ścian oraz z resztą wyposażenia wnętrza. Postawmy na praktyczność, by korzystanie z jadalni było funkcjonalne i przyjemne. Należy skoncentrować się na rodzaju lampy, miejscu jej montażu, przeznaczeniu oraz parametrach.

Jak odpowiednio wyeksponować pomieszczenie oświetleniem?

Stół w jadalni jest sercem tego pomieszczenia. Stanowi wewnątrz obiekt centralny i to na nim skupia się głównie uwaga. Jest nie tylko miejscem, gdzie przygotowujemy i spożywamy posiłki, ale również do ogólnego, codziennego spędzania czasu w towarzystwie.
Zwróćmy uwagę na proporcję lamp, gdyż ich wielkość nie powinna być ani za duża, ani za mała. Oprawa wisząca powinna mieć od ½ do ¾ szerokości stołu i znajdować się na wysokości do 100cm nad blatem, by współgrała z jego gabarytem oraz kształtem. Wyeksponujmy jego zarys poprzez dobranie odpowiedniej konstrukcji modelu. Okrągły lub owalny stół świetnie będzie prezentował się z modernistycznymi, kulistymi kloszami lub kopułowymi abażurami, zaś prostokątny lub kwadratowy z surowymi formami w stylu loftowym, bądź industrialnym. Żyrandol nie może utrudniać codziennych czynności, ani nie przytłaczać nas i wystroju poprzez błędnie dokonany wybór.

Jakie oświetlenie wybrać do jadalni?

Głównym aspektem uwzględnianym podczas zakładania oświetlenia w pomieszczeniu stołowym jest prawidłowa, ergonomiczna koncepcja. Komfort użytkowania jest priorytetem, więc należy skrupulatnie dostosować plan rozmieszczenia lamp do swoich potrzeb.
Oprawy sufitowe odgrywają główną rolę w rozświetleniu wnętrza. Modele z zamkniętym kloszem równomiernie rozproszą światło. Można zestawić je kinkietem lub galeryjką, lecz należy pamiętać o tym, by jego fason współgrał stylistycznie z plafonem lub żyrandolem. Dzięki inwencji twórczej projektantów odnajdziesz wiele form konstrukcyjnych oraz opcji kolorystycznych.
Inspirującym wariantem są podłużne lampy wiszące skupiające światło. Nadają się one do właściwego oświetlenia powierzchni roboczej, czyli blatu lub wysepki. Belki posiadają możliwość regulacji wysokości za pomocą linek. Często również służą do wydzielenia stref, eksponując najciekawsze detale aranżacji.

Odpowiednia barwa światła w jadalni

Priorytetem w codzienności jest zoptymalizowanie sobie działań i utworzenie wygodnych, komfortowych rozwiązań. W kuchni odpowiednie będzie światło białe, gdyż cechuje się ono wyrazistością, intensywnością oraz zadziała na nas pobudzająco. Jadalnia służy najczęściej do spędzania czasu w wolnych chwilach oraz podczas spożywania posiłków. Barwa ciepła iluminacji przyczyni się do nadania nastrojowego klimatu, sprzyjającemu odpoczynku i regeneracji sił.

Lampy LED w jadalni - nowoczesne rozwiązania oświetleniowe

W zupełności warto zaopatrzyć się w lampy ledowe, ze względu na ich użyteczne zalety takie jak długa żywotność oraz energooszczędność. Oprawy z diodami oraz modułami LED gwarantują długotrwałe działanie. Nie trzeba zaopatrywać się w zapas żarówek, ani zastanawiać się nad terminem ich wymiany. Chronimy w ten sposób środowisko, ponieważ źródła światła nie zostają wyeksploatowane zbyt szybko, co czyni oświetlenie LED ekologicznym.

Oświetlenie i lampy do jadalni

FILTRUJ Filtry Zwiń filtry

Oświetlenie wewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne

Kolor

Materiał

Wykończenie

Styl

Zakres ceny

Kształt oprawy

Ilość żarówek

Źródło światła w komplecie

Rodzaj żarówki | gwint

Barwa światła

Producent

Wysokość

Szerokość / Długość

Stopień szczelności

Napięcie

Regulacja kąta światła

Regulacja wysokości

Włącznik

Przewód z wtyczką

Dodatkowe funkcje

Produkt dodany do ulubionych

Korzystamy z plików cookies dzięki którym nasz sklep
może lepiej działać oraz w celach reklamowych
i statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności