Nie od dziś wiadomo, że na nasz nastrój wpływać może wiele czynników. Zaczynając od koloru ścian w sypialni, a kończąc na ilości roślin w naszym mieszkaniu. My w dzisiejszym artykule skupimy się na istotnie ważnym pytaniu. Czy oświetlenie wpływa na nasze samopoczucie?

Odpowiedź na to nurtujące pytanie brzmi TAK! Filozofowie przekonują, że brak oświetlenia tego naturalnego jak i sztucznego wpływa negatywnie na nasze odczucia związane z samopoczuciem. Najlepiej jest to zauważyć podczas tzw. jesiennej chandry, kiedy to dni stają się krótsze, a promieni słonecznych jest coraz mniej

1. Jak odpowiednio dobrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?
2. Nastrojowe lampy do sypialni
3. Jaką barwę światła wybrać? Naturalne światło w Twoim domu

Jak odpowiednio dobrać oświetlenie do każdego pomieszczenia?

mlamp.pl-dekoracyjna-lampa-wisząca-ptaki-designerska-biała-złotaPamiętajmy, że w salonach zawsze sprawdzają się przestrzenne okna, aby dostarczyć nam jak najwięcej naturalnego światła. Innym pomieszczeniem, w którym również jest to niezwykle ważne jest gabinet. Światło dzienne wspomaga efektywność wykonywanej przez nas pracy, powinniśmy o tym pamiętać. Jednak kiedy lato dobiegnie końca a osłonecznienie zmniejszy się wyczuwalnie to musimy pomyśleć o alternatywie, aby w naszym mieszkaniu nie zaczęło wiać chłodem. Wybierając odpowiednie lampy mamy wpływ na nasz nastrój. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że przesadnie intensywne oświetlenie może nas znacznie pobudzić, a to zbyt słabe sprawić, że jesteśmy ospali. Ważną rolę odgrywa również barwa światła, która wyrażana jest w Kelwinach. Im mniej jednostek, tym cieplejszy odcień, a to on sprzyja relaksowi. Powinien być wybierany do pomieszczeń stref wypoczynkowych m.in. do salonu bądź sypialni.

Nastrojowe lampy do sypialni

mlamp.pl-elegancka-plisowana-lampa-stołowa-szklana-biała

W dobie możliwości mamy tyle nieograniczonych propozycji na oświetlenie wnętrza co pozwala nam w jego wyborze. Doskonałym rozwiązaniem do sypialni byłaby nowoczesna lampa o efekcie gwiezdnego nieba. Idealnie pozwoli nam stworzyć nastrojowy klimat przed snem i zrelaksować się po ciężkim dniu. Dodatkowo oświetlenie w postaci kinkietów ściennych czy subtelnych lampek nocnych stworzy harmonijny klimat. Różnego rodzaju instalacje świetlne LED nad łóżkiem bądź na suficie doskonale wpłyną na romantyczny nastrój z ukochaną osobą.

mlamp.pl-stojąca-lampa-podłogowa-regulowana-tuba-w-stylu-minimalistycznym

 

 

Warto też pomyśleć o strefie relaksu w salonie. Tutaj świetnym pomysłem byłaby lampa podłogowa w kształcie łuku. Jej skierowane w dół źródło światła o ciepłej barwie dostarczy nam, komfortowego, sprzyjającymi odpoczynkowi oświetlenia, które będzie odpowiednie podczas chwili przy ulubionej lekturze.

 

A czy wiedzieliście, że nasze potrawy w zależności od temperatury światła będą wyglądać inaczej? Nie od dziś wiadomo, że jemy oczami, także wybierajmy do jadalni tylko ciepły odcień światła, dzięki temu uzyskamy wierne oddanie barw, a nasze dania będą wyglądać apetyczniej.

mlamp.pl-wisząca-lampa-loftowa-regulowane-tuby-czarna-belka-nad-stół

Jaką barwę światła wybrać? Naturalne światło w Twoim domu

mlamp.pl-modernistyczna-lampa-wisząca-regulowana-molekuły-z-przydymionym-szkłemNajbardziej korzystnym światłem dla ludzkiego organizmu jest oczywiście to naturalne. Niedobór promieni słonecznych powoduje spadek witaminy D3 co jest główną przyczyną spadku sił witalnych oraz zaburzeń psychicznych. Warto więc, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zaopatrzyć się w odpowiednie lampy, które chociaż w małym stopniu zastąpią nam naturalne światło. Najbardziej zbliżone są żarówki tradycyjne, które mają podobną barwę do tego słonecznego. Oczywiście możemy również pomyśleć o żarówkach LED w ciepłej kolorystyce światła, które na pewno posłużą nam znacznie dłużej.  Jeżeli więc nie chcemy tracić nieograniczonej ilości pozytywnej energii, o której marzy każdy z nas, to zadbajmy, aby do pomieszczeń wpadało jak najwięcej naturalnego światła oraz pomyślmy o zakupie lamp lub żarówek o odpowiedniej barwie światła.

 

Udostępnij i polub:
http://www.ceneo.pl/16155-0a