Geometryczny zawrót głowy – zainspiruj się!
Geometryczne motywy od lat przejawiają się w koncepcjach aranżacyjnych. Tego typu wzornictwo przeżywało istny rozkwit w latach 60, jednak obecnie wraca do łask w unowocześnionej formie. Ostre linie oraz kształty powielające bryły matematyczne coraz częściej zaskakują jako projekty oświetleniowe.
Styl geometryczny to nurt wywodzący się ze starożytnej Grecji. Już przed VII w. p.n.e. popularne było zdobienie wyrobów ceramicznych. Początkowe proste linie, później przerodziły się w bardziej efektowne wzory, które wkrótce pokrywały całą powierzchnię glinianych naczyń. Dziś symetryczne motywy zauważalne są w sztuce, modzie oraz projektach aranżacyjnych wnętrz. Cyklicznie powracające geometryczne ornamentyki znajdują odzwierciedlenie w lokalach ogólnodostępnych oraz zaciszu domowej przestrzeni. Widoczne na ścianach, podłogach i pod postacią wyposażenia na nowo zadziwiają.
Mniej znaczy więcej
Geometryczne motywy zapewnią efektowność każdej aranżacji, jednak warto wiedzieć o tym, by lokować je dość oszczędnie. Nie da się ukryć, że nawet symetryczne wzory w dużej ilości są rozpraszające. W miejscu przesyconym foremnymi bryłami zdecydowanie trudno będzie Ci się skoncentrować lub odpocząć. Aby uniknąć istnego miszmaszu, warto skupić się na kilku spójnych elementach, które docelowo będą jedynie akcentować oryginalność aranżacji, poprzez fascynujący kontrast.
Pastelowe ściany, a może pomieszczenia wypełnione ciemnymi barwami? Trzeba przyznać, że geometryczne wzory lubią kolory każde z możliwych, zarówno te mocniejsze, jak i bardziej stonowane. Idealną bazą dla wyposażenia o charakterystycznych kształtach są aranżacje skandynawskie, gdzie drewniane meble redukują surowość ostrych linii. Jedną z głównych siedzib geometrycznych motywów są także wnętrza budynków urządzone loftowo oraz industrialne. Nie zapominajmy o stylu vintage, który równie bezbłędnie współgra z geometrią.
Koniecznie przed wprowadzeniem symetrycznych brył do własnych pomieszczeń, poświęć chwilę na przestudiowanie ich form i wybranie jednej wiodącej. Pozwoli to uzyskać harmonijnie urządzoną przestrzeń.
Kwadrat, trójkąt albo sześciokąt
Projektanci lamp również zaadaptowali geometryczny styl, który znajduje odbicie w kształtach produkowanych przez nich konstrukcji oświetleniowych. Taki dodatek potrafi skutecznie odmienić wygląd pomieszczeń, w efekcie tworząc unikalne aranżacje. Pokażemy Ci jak przy użyciu oświetlenia wprowadzić do pomieszczeń te coraz bardziej popularne motywy geometryczne. Poniższe modele perfekcyjnie współgrają z różnymi stylami, a ich forma jest ultranowoczesna i dekoracyjna.
1. Efektowne i zjawiskowe
Osoby poszukujące ekstranowoczesnych form oświetleniowych, poczują się usatysfakcjonowani widząc lampę wiszącą z kolekcji PEAK. Miedziany zwis posiada geometryczny kształt określony przez trójkątny stelaż klosza. Niesamowita konstrukcja odegra ważną rolę w aranżacji wybranego pomieszczenia. Oprawa oświetleniowa po ulokowaniu na pewno przyciągnie uwagę wielu osób i dodatkowo efektownie rozproszy światło.
2. Futurystyczny zwis
Nie da się zaprzeczyć, że prezentowane oświetlenie pierwszorzędnie wpasuje się w geometryczne stylizacje. Lampa ze względu na niepowtarzalny design stanie się mocnym detalem każdego wnętrza. Przestrzenny klosz złożony z metalowych elementów formuje się w konstrukcję przypominającą kulę. Nietypowa oprawa po uruchomieniu żarówki zapewni spektakularne efekty świetlne, które dodadzą uroku otoczeniu. Najnowszy model w sklepie =mlamp.pl= dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych – złotym, miedzianym i srebrnym.
3. Minimalistyczny sześcian
A co powiesz na kinkiet z kolekcji TRIANGLES? marki Nowodvorski to idealna propozycja. Geometryczna oprawa przypominająca formę sześcianu przyciąga uwagę swoim przestrzennym, minimalistycznym designem, który doskonale wpasowuje się w styl loftowy i nowoczesny. Geometryczna konstrukcja dodaje wnętrzom wyjątkowego charakteru, tworząc subtelny, a zarazem wyrazisty akcent dekoracyjny. Bliskość oprawy do ściany podkreśla jej formę, pozwalając światłu miękko wydobywać się z konstrukcji i tworzyć niezwykłą atmosferę.
4. Wisząca kostka
Oto przykład konstrukcji dla odważnych osób, które nie boją się ultranowoczesnych rozwiązań. Kloszem nietypowego oświetlenia jest sześcian wykonany z metalu. W tym przypadku, jako źródło światła zastosowano wbudowany na stałe moduł LED o mocy 19W. Oprawa w domowym zaciszu rozprzestrzeni ciepły blask o właściwościach relaksujących. Spektakularną lampę wykorzystaj w pokoju gościnnym, sypialni oraz obszernym holu, gdzie zaprezentuje się wyjątkowo i podkreśli charakter przestrzeni.
5. Elegancja z dodatkiem geometrii
Prezentowana oprawa charakteryzuje się wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju formą. Nietuzinkowy design lampy stołowej zawdzięczamy geometrycznie zaznaczonej podstawce wyposażonej w błyszczące oraz pozłacane elementy. Czarny abażur wykonany z tkaniny nadzwyczaj efektownie rozproszy łunę światła, która zbuduje nastrojową atmosferę. Iluminacja sprawdzi się cudownie w sypialni, salonie lub korytarzu.
6. Bryła na stół
Na pierwszy rzut oka wybrany model wcale nie wygląda, jak oświetlenie. Może Cię to zaskoczyć, ale nietypowa bryła jest odpowiednikiem lampy stołowej. Dlatego jej wy. Światło ciekawie przeniknie przez jej strukturę tworząc spektakularny efekt na powierzchni ściany oraz blatu. Model perfekcyjnie wpasowuje się w obecne trendy, dlatego efektownie zaakcentujesz nim nowoczesne aranżacje przejawiające motywy geometryczne.
Czy lubisz geometryczne wzory? Jak wykorzystujesz je we własnym wystroju wnętrza? Daj nam znać w komentarzach poniżej!