Zapisz na liście ulubioncyh
Stwórz nową listę ulubionych

Gorący trend – oświetlenie RGB

2018-06-21
Gorący trend – oświetlenie RGB

Nowoczesna technologia LED całkowicie odmieniła branżę oświetleniową. Szerokie spektrum zastosowania tej techniki umożliwia tworzenie niesamowitych lamp, które są funkcjonalne i estetyczne. Rozwój nakierowany na różnorodność przyczynił się także do powstania sytemu RGB. Dzięki niemu rozświetlanie aranżacji przestrzeni wewnętrznej oraz zewnętrznej nabrało całkowicie innego znaczenia.

 

mlamp.pl-żarówka-led-źródło-światłaCodziennie możemy zetknąć się z powszechnym sformułowaniem – LED. Otóż technologia kryjąca się pod tym skrótem to nic innego jak wysokiej jakości dioda, która fachowo nazywana jest diodą elektroluminescencyjną. Już na początku XX wieku uczeni dostrzegli ogromny potencjał, jaki drzemie w ówczesnej, emitującej światło diodzie ostrzowej używanej w odbiornikach radiowych. Obecnie skuteczność modułów LED konsekwentnie wypiera z użycia tradycyjne żarówki. Nowoczesne źródło światła o znacznie dłuższej żywotności, efektywności oraz ograniczonej ilości oddawania ciepła, na dobre zyskało miano energooszczędnego i przyjaznego dla środowiska. Dziś powszechnie używane diody LED znajdziesz w większości dostępnych na rynku lampach, taśmach oświetleniowych oraz żarówkach.

System RGB

W dzisiejszym artykule głównie chcemy zwrócić Twoją uwagę na ciekawe urozmaicenie znanej już dobrze technologii LED – mianowicie chodzi o system RGB, który pierwotnie miał służyć jedynie sprzętom analogowym. W późniejszym czasie jego zastosowanie przeniesiono do aparatów cyfrowych oraz telewizorów, a obecnie wiele producentów oświetlenia wykorzystuje go w swoich konstrukcjach. Za docelowe zadanie systemu LED RGB uznaje się upiększanie rzeczywistości, ponieważ lampy budowane przy użyciu tej techniki, po uruchomieniu rozprowadzają światło w oparciu o całą gamę kolorów.

mlamp.pl-źródło-światła-taśma-led-kolory-rgbPodstawą oświetlenia wyposażonego w technologię LED RGB jest oczywiście dioda, wymieniona już w powyższej części artykułu. W tym przypadku wyjątkowa część została uzbrojona w trzy chipy emitujące barwy, których początkowe litery słów pochodzących z języka angielskiego, tworzą całościową nazwę opisywanego systemu RGB.

  • Czerwony – R (red)
  • Zielony – G (green)
  • Niebieski – B (blue)

Zewnętrzne sterowanie jest kluczowe, gdy będziesz chciał zmienić tonację kolorystyczną emitowanego światła. Pilot dołączany do lampy pozwoli na zwiększenie bądź zmniejszenie natężenia jednej z trzech podstawowych barw. W konsekwencji modyfikacja umożliwi podziwianie niesamowitych iluminacji świetlnych. Różnorodną gamę kolorystyczną, między innymi otrzymasz. Łącząc czerwony z niebieskim ukazując tony od różu do fioletu, natomiast kombinacja czerwieni z zielenią w efekcie da Ci kolor żółty.

Zastosowanie

mlamp.pl-źródło-światła-taśma-led-regulowana-barwa-światła=mlamp.pl= znajdziesz lampy, taśmy oraz żarówki współpracujące z omawianym systemem. Przytoczone produkty warto zastosować w domowym zaciszu czterech ścian, jak również wielu budynkach o charakterze komercyjnym. Szeroki zakres zastosowania ma zwłaszcza taśma LED RGB w formie elastycznego paska łatwego w montażu. Modne i zarazem funkcjonalne rozwiązanie pozwoli niesamowicie oświetlić trudno dostępne miejsca. W których ulokowanie klasycznych opraw bądź wpustów nie jest możliwe. Model służący również dekorowaniu wnętrza, wykorzystaj w celu rozjaśnienia stopni schodów, domowych gablotek, blatów kuchennych czy łazienkowych luster. W handlowych lokalizacjach paski ledowe posłużą, jako detal efektownie eksponujący wystawy sklepowe.

Bezsprzeczną kwestią jest fakt, iż tego typu oświetlenie LED RGB pozwoli stworzyć specjalny nastrój budujący atmosferę przestrzeni. Dlatego omawiany produkt polecamy także do  rozświetlania zewnętrznej części budynków. Wybierz praktyczne taśmy ledowe, objęte wysokim współczynnikiem IP. Oświetlenie odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych wspaniale sprawdzą się, gdy zamontujesz je bezpośrednio na elewacji domu. Pasek LED RGB po zapadnięciu zmroku rozpromieni Twoją posesję różnorodnymi barwami, które atrakcyjnie wpłyną na wygląd całościowej aranżacji.

Zapraszamy również na nasze social media instagram oraz facebook

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 1883 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-28
Funkcjonalna i bardzo ładna , szklana nie plastyczna.
2024-02-27
Ekspresowa wysyłka
pixel