Zapisz na liście ulubioncyh
Stwórz nową listę ulubionych

Lampy elewacyjne, kinkiety zewnętrzne i oświetlenie ścienne

( ilość produktów: 1790 )
Filtry
Sortowanie
Pokaż tylko
Kategoria
Cena
-
Styl
Kolor
Materiał
Wykończenie
Kształt
Producent
Ilość żarówek
Ilość kloszy
Rodzaj żarówki | gwint
LED
Barwa światła
Możliwość ściemniania
Wysokość
Szerokość
Długość
Regulacja wysokości
Włącznik
Stopień ochrony IP
Dodatkowe funkcje
Dostępność
( ilość produktów: 1790 )

Zewnętrzne kinkiety elewacyjne - jakie wybrać zewnętrzne lampy ścienne na ogrodzenie i ścianę domu

Oświetlenie zewnętrzne dostępne w naszej ofercie jest równie ważnym aspektem jak to wewnątrz naszego domu. Projektanci lamp zaskakują nowymi modelami, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Oprawy elewacyjne mają wiele zastosowań - warto oświetlić nimi przestrzeń w okolicy drzwi wejściowych, co zdecydowanie ułatwi ich otwieranie po zmroku, przy wyjściu na taras stworzą przyjemny klimat, przy którym chętnie będziesz spędzał czas na świeżym powietrzu, nawet na balkonie odnajdą się doskonale. Lampy ładowane za pomocą baterii słonecznych to typ oświetlenia energooszczędnego, ponieważ takie źródła światła potrzebują do działania słońca. Modele tego rodzaju pozwalają oszczędzić energię elektryczną, podobnie jak diody LED. Jednak warto wcześniej zastanowić się nad jej umieszczeniem w swoim ogrodzie - dach, rośliny czy dekoracje zewnętrzne mogą przysłonić dostęp światła i tym samym zmniejszyć efektywność ładowania. Zimową porą warto sprawdzić, czy wybrana lampa ścienna jest dostatecznie wytrzymała na czynniki atmosferyczne takie jak grad, deszcz czy niska temperatura lub czy może być ładowana zewnętrznie - mniejsza ilość promieni słonecznych może spowolnić proces ładowania. W ostateczności po prostu przechowaj kinkiet wewnątrz domu, aby był w pełni sprawny na nadejście cieplejszych dni.

Odpowiednia ochrona lamp elewacyjnych, ściennych

Klimat na zewnątrz znacznie różni się od tego w naszym mieszkaniu, dlatego oprawy narażone na czynniki atmosferyczne powinny mieć zwiększoną ochronę. Wszystko zależy od konkretnego miejsca, w którym chcesz zamontować kinkiet oraz czy będzie jakakolwiek inna ochrona w postaci zadaszenia. Stopień szczelności określany jest za pomocą dwucyfrowego symbolu - pierwsza z cyfr oznacza ochronę przed pyłem, kurzem i ciałami stałymi a druga określa zabezpieczenie przed wnikaniem wody. W szczegółach każdego produktu znajdziesz informacje o stopniu szczelności danej lampy, oczywiste jest, że im wyższe IP, tym bardziej chroniona jest wybrana przez Ciebie oprawa. Jeśli planujesz umieścić kinkiet elewacyjny przed wejściem do Twojego domu, poszukiwania lamp zacznij od tych z IP44.

Kinkiet zewnętrzny z modułem LED - elegancja i funkcjonalność

Niektóre lampy ścienne oferowane przez sklep internetowy =MLAMP.pl= mają wbudowany moduł LED i to ułatwia sprawę. Jest on bardziej przyjazny dla środowiska - nie nagrzewa się tak jak zwykła żarówka. Z tego powodu posiada znacznie dłuższą żywotność, a dzięki temu nie musisz tak często wymieniać źródeł światła. Generuje to mniej śmieci. Jednak jeśli jesteś tradycjonalistą - bez obaw - posiadamy szeroką gamę elewacyjnych lamp na żarówkę, które dopasujesz do niemal każdego stylu.

Jakie dodatkowe funkcje mogą mieć elewacyjne lampy ścienne - kinkiety zewnętrzne?

Aby poprawić funkcjonalność opraw zewnętrznych, producenci wprowadzili na rynek modele z przeróżnymi możliwościami. Wybierając oświetlenie warto zastanowić się nie tylko nad tym, jak ma wyglądać, ale też nad tym, czego oczekujesz od lampy. Nasza zaawansowana wyszukiwarka z pewnością ułatwi Ci znalezienie idealnego i funkcjonalnego oświetlenia.

  • Kinkiety na elewację z czujnikiem ruchu i zmierzchu wyposażone w żarówki LED
    Zanim dokonasz wyboru lampy elewacyjnej wyposażonej w czujnik ruchu, sprawdź uprzednio jego zasięg. Jeśli posiadasz dużą posesję, przyda Ci się większy zakres działania lub wykorzystaj kilka takich produktów rozmieszczonych na planie całej powierzchni wokół domu. Doskonale w tym celu sprawdzą się lampy halogenowe jako zewnętrzne źródło światła. Działanie czujnika jest bardzo proste - wykrywa ruch i uruchamia lampę. Jest to bezpieczne rozwiązanie zarówno przy małych, jak i rozbudowanych posesjach oraz zdecydowanie ułatwia poruszanie się po ogrodzie wieczorami lub nocą. Lepiej zastosować żarówkę LED. Zwykła potrzebuje czasu, aby się nagrzać, a ledowa rozbłyśnie od razu z pełną mocą. Będzie to zdecydowanie bezpieczniejszy wybór. Czujnik zmierzchu działa na podobnej zasadzie jak ruchu, jedyną różnicą jest czynnik uruchamiający oprawę. W tym przypadku wykrywane jest zachodzące słońce. Aby lampa zadziałała, należy umieścić ją w dostosowanym miejscu, ponieważ jeśli zostanie postawiona na bardzo zacienionej powierzchni może niepotrzebnie uruchamiać się w ciągu dnia.
  • Oświetlenie elewacyjne z możliwością ściemniania
    Jeżeli lubisz wprowadzać osobliwą atmosferę, a zastanawiasz się jak to zrobić na tarasie lub balkonie, zawieś kinkiety elewacyjne z możliwością regulacji natężenia światła. Dzięki tej funkcji możesz bawić się światłem i zdecydować, jaka jasność będzie odpowiadała Twoim potrzebom. Przyjemnie przytłumione światło padające z kinkietów zewnętrznych wprowadzi magiczną atmosferę podczas spotkań ze znajomymi, ale też nie oślepi ani gości, ani sąsiadów z domów obok.

Jak oświetlić elewację domu za pomocą kinkietu zewnętrznego?

Przemyślane oświetlenie elewacji pozwoli Ci idealnie podkreślić Twoją posesję, i sprawi, że będzie się wyróżniać na tle innych. Nie mniej należy uważać, aby nie przesadzić ? rozjaśnienie każdego fragmentu elewacji nie będzie dobrym wyborem. Chyba, że chcesz rozświetlić jakiś zabytkowy budynek czy pałac ? jednak w innym przypadku zamiast zachwycić, stworzysz kiczowatą aranżację. Kolejna sprawa, to natężenie światła. Tutaj świetnie sprawdzą się kinkiety elewacyjne z funkcją ściemniania. Dzięki temu Twoja posesja będzie oświetlona subtelnym światłem. Decydując się na przytłumione światło na posesji będziesz miał większy komfort podczas poruszania się po niej ? światło lamp ściennych Cię nie oślepi. Mimo wszystko, baw się światłem ? jeśli chcesz wysmuklić budynek, zastosuj kinkiety elewacyjne góra ? dół. Światło płynące po elewacji optycznie wydłuży budynek sprawiając, że nie będzie on wyglądał zbyt przysadziście. Natomiast kinkiety zewnętrzne kierunkowe pozwolą Ci uwypuklić ciekawsze elementy elewacji ukrywając jednocześnie wszelkie mankamenty jak zadrapania na ścianach czy odpryski farby.

Jakie kinkiety elewacyjne wybrać, żeby odpowiednio oświetlić posesję?

Oświetlenie zewnętrzne w ofercie =MLAMP.pl= tworzone jest w niemal każdym stylu, kolorze czy kształcie, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom Klienta. Na nowoczesnych elewacjach doskonale sprawdzą się minimalistyczne lampy ścienne w prostych, geometrycznych formach kwadratu, prostokąta czy tuby. Możliwość regulacji kąta światła ułatwia Ci rozprowadzanie blasku w konkretnym kierunku i tworzenie unikatowych instalacji świetlnych. Loftowe i industrialne przestrzenie wokół domu bezkonkurencyjnie dopełnią latarenki o klasycznym czarnym lub antracytowym wykończeniu. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej dekoracyjnego, wykorzystaj zewnętrzne kinkiety w odcieniu złota, patyny lub chromu, które będą wyróżniać się na tle elewacji i przyciągną wzrok gości. Dla miłośników funkcjonalności oferujemy lampy elewacyjne z podświetlanym numerem domu. To praktyczne rozwiązanie wykorzystywane coraz częściej nie tylko w komercyjnych aranżacjach, ale również w naszych przydomowych ogrodach. Jeśli poszukujesz inspiracji w rozświetlaniu przestrzeni wokół swojego domu, zapraszamy na naszego bloga, w którym w kilku krokach przybliżymy Ci najważniejsze aspekty, o których warto pamiętać przy aranżacji ogrodu.

Powiązane wyszukiwania

globo, blaupunkt, italux, lampy nowodvorski, chors, light prestige, azzardo lampy, cleoni, eglo lampy, eko light, lampa wisząca czarna, żarówki gu10, plafon led, lampa na biurko, kinkiety do salonu, oświetlenie do łazienki, lampy kuchenne, lampki ledowe na biurko

Najbardziej optymalną wysokością do zamontowania kinkietu zewnętrznego jest 180-200 cm mierzone od podłoża. Wysokość ta jest jednak uzależniona od rodzaju budynku, jego wysokości, a także od typu wybranej lampy zewnętrznej oraz jej przeznaczenia. Lampy, które mają większą moc oświetleniową mogą zostać zamontowane także wyżej niż 200 cm.

Kinkiety zewnętrzne najlepiej można zamontować przy drzwiach frontowych, do oświetlenia ścian, altany lub przestrzeni tarasowej. Odpowiednie oświetlenie wokół do domu pozwoli na bezpieczne dotarcie do domu. W takim miejscu bardzo dobrze sprawdzą się kinkiety z czujnikiem ruchu lub zmierzchu, np. reflektowy LED lub halopaki. Zewnętrzne lampy ścienne będą dobrze także wyglądać jako oświetlenie elewacji eksponując Twoją posesję.

Ilość emitowanego światła przez kinkiet zewnętrzny, zależy od konstrukcji lampy oraz mocy źródła światła. Kinkiety elewacyjne o przeszklonych kloszach będą dawały więcej światła od prostych tubek ze światłem kierunkowym. Rozważ także kinkiety z energooszczędnym modułem LED, wówczas ilość emitowanego światła będzie wystarczająca, a lampa nie będzie pobierała dużo prądu.

Aby odpowiednio dopasować kinkiet do elewacji w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę w jakich kolorach są dodatki na zewnątrz domu. Jeśli okna, dach oraz drzwi są jednego koloru kinkiety zewnętrzne powinny być dobrane w podobnym kolorze. Warto też zwrócić uwagę, aby kinkiety wyróżniały się na tle elewacji, zatem do jaśniejszych elewacji dobrze wybrać ciemniejsze kinkiety, a do ciemnych elewacji jaśniejsze kinkiety.

pixel