Zapisz na liście ulubioncyh
Stwórz nową listę ulubionych

Plafony

( ilość produktów: 6560 )
Filtry
Pokaż tylko
Kategoria
Cena
-
Styl
Kolor
Materiał
Wykończenie
Kształt
Producent
Ilość żarówek
Ilość kloszy
Rodzaj żarówki | gwint
LED
Barwa światła
Możliwość ściemniania
Wysokość
Szerokość
Długość
Regulacja wysokości
Włącznik
Stopień ochrony IP
Dodatkowe funkcje
Dostępność

Plafony - oświetlenie sufitowe do każdego wnętrza

Plafon - niegdyś elegancka rzeźba sufitowa, dzisiaj rodzaj wyjątkowego oświetlenia. Łączy w sobie aspekt estetyczny oraz praktyczny. Jego minimalizm i prostota sprawia, że doskonale komponują się z każdym wnętrzem bez względu na panującą w nim aranżacje. Idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o niskich stropach, dzięki czemu nie przytłoczą wnętrza i nie ograniczą swobody poruszania się. Plafony dają dużo światła nie zabierając przy tym miejsca, są łatwe w montażu i wielofunkcyjne. Lamp nasufitowych używa się głównie do oświetlenia łazienek czy np. korytarzy. W naszej ofercie znajdziesz lampy sufitowe w przeróżnych kształtach: plafony kwadratowe, okrągłe, prostokątne i te posiadające bardziej wyszukane, geometryczne kształty. Ich prostota perfekcyjne wkomponuje się w każdą aranżację wnętrza. Materiałowe abażury podkreślą delikatność stylu skandynawskiego, ażurowe abażury idealnie wkomponują się w styl rustykalny, a plafony drewniane podkreślą surowość i minimalizm loftowych kompozycji.

Rodzaje plafonów - plafoniery i półplafony

Plafoniery i półplafony są jedną z wielu kategorii oświetlenia wewnętrznego, które cechuje uniwersalność w ich wykonaniu i wyjątkowy styl. Jeżeli potrzebujesz jednocześnie funkcjonalnego i estetycznego oświetlenia to plafony są świetnym wyborem. W naszej ofercie znajdziesz różne oprawy, od tych minimalistycznych o niewielkiej wysokości po te wyższe i bogato zdobione. Oświetlenia nasufitowe sprawdzą się w pomieszczeniach o niskich sufitach, które dzięki swoim niewielkim oprawom, nie będą przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Różnorodność stylistyczna plafonier i półplafonów pozwala na znalezienie idealnego źródła światła do każdej aranżacji. Można wykorzystać je zarówno jako oświetlenie główne, jak i dodatkowe, wszystko zależy od aktualnych potrzeb mieszkania. Półplafony mogą być zamontowane na suficie jak i ścianie, ich uniwersalna funkcja pozwala na zastosowanie ich jako oświetlenia ściennego.

Sufitowe plafony z technologią LED

W naszej ofercie znajdziesz plafony z modułem LED, które są rozwiązaniem energooszczędnym, ponieważ zużywasz mniej prądu. Dbasz o środowisko generując mniej śmieci ? diody LED są bardziej żywotne niż klasyczne żarówki. Płytka ledowa zadba o przyjemną wiązkę światła, która szybko rozjaśni przestrzeń. Możesz sterować barwą światła w kwadratowym oświetleniu sufitowym LED za pomocą pilota ? wybierz takie, które odpowiada Ci najbardziej. Ciepłą barwę LED najlepiej włączyć w sypialni. Dzięki niej bezproblemowo odprężysz się i zrelaksujesz. Zimna i neutralna barwa ledowa natomiast pobudza do działania więc sprawdzi się w kuchni i gabinecie.

Jak zawiesić lampę nasufitową?

Aby zamontować plafon, należy zacząć od wyłączenia przepływu prądu i nawierceniu dziurek. Uniwersalność i wielofunkcyjność lamp natynkowych polega między innymi na tym, że oprócz możliwości montażu ich na stropie, możesz umieścić je również na ścianie, dzięki czemu będą one pełniły funkcję kinkietów. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją załączoną do każdego modelu lampy. W mniejszym metrażu plafon dobrze będzie się prezentował samodzielnie, na środku sufitu. W podłużnym pomieszczeniu, na przykład na korytarzu możesz pokusić się zamontowanie kilku, aby lepiej rozświetlić ciąg komunikacyjny. Dla optymalnego rozjaśnienia zawieś plafony także na ścianie.

Do jakiego pomieszczenia zastosować oświetlenie natynkowe?

Tak naprawdę ? do każdego. Plafony będą idealnym wyborem zarówno do większych pomieszczeń jak i tych nieco mniejszych. Sprawdzą się nie tylko w przestrzeniach domowych, ale też i komercyjnych. Mogą być stosowane samodzielnie oraz w większej ilości zarówno jako oświetlenie sufitowe oraz ścienne. Ze względu na swój minimalistyczny charakter mają niezwykle uniwersalne zastosowanie. Świetnie sprawdzą się w małych łazienkach ? nie przytłoczą swoim rozmiarem pomieszczenia i zapewnią idealne światło. Podłużne korytarze to sposobność do zamontowania kilku sztuk plafonier dla uzyskania jak najlepszego światła. W sypialni doskonałym pomysłem będzie użycie abażurów tekstylnych z modułem LED. Włączenie ciepłej barwy światła wpłynie relaksująco na Twoje oczy. Natomiast w kuchni lub w biurze zastosuj plafony LED z zimną lub neutralną barwą światła, aby pobudzić się do pracy.

W jaki styl najlepiej wkomponować plafon?

Lampy sufitowe w formie plafonu wykonane są w najrozmaitszych stylach więc z łatwością dopasujesz je do każdej aranżacji. Dzięki nim doskonale podkreślisz niepowtarzalny charakter swojego wnętrza. Uniwersalne możliwości zastosowania plafonów są niebywale szerokie ? z pewnością dobierzesz idealne oświetlenie natynkowe do swojego wnętrza.

  • Plafony w pomieszczeniach w stylu nowoczesnym

    Nowoczesne plafony to idealne rozwiązanie dla pomieszczenia, w którym najważniejsza jest funkcjonalność. Do takich z pewnością należy kuchnia. Wybierz oświetlenie nasufitowe w formie kierunkowych reflektorków i doświetl swoją kuchenną wyspę. Finezyjne pierścienie natynkowe świetnie sprawdzą się w jadalni podkreślając jej awangardowy charakter.
  • Lampy natynkowe glamour

    Jeżeli lubisz przepych w eleganckim stylu, plafony z kryształkami glamour będą doskonałym wyborem do Twojej sypialni. Dodatkowa funkcja ściemniania na pilocie z pewnością wprowadzi przyjemny nastrój przed zaśnięciem. Kaskadowe lampy przysufitowe do salonu z pewnością zachwycą Twoich gości i umilą spotkania w gronie przyjaciół.
  • Loftowe oświetlenie natynkowe

    Ten nieco surowy styl charakteryzuje się głównie ogromnymi powierzchniami pokoi. Decydując się na mieszkanie w bloku w stylu industrialnym wybierz loftowe plafony z drucianym kloszem. Dzięki temu zyskasz niebanalną dekorację, która nie przytłoczy mniejszego metrażu Twoich czterech kątów. Plafon z przydymionymi kulami świetnie sprawdzi się w łazience jako oświetlenie przysufitowe lub ścienne.

Jakie funkcje może mieć plafon?

Krótko mówiąc ? każdą, jakiej tylko potrzebujesz. Pamiętaj, że nie wszystkie lampy posiadają wszystkie funkcje, ale za to zdecydowana część posiada ich kilka naraz. Często są sterowane za pomocą pilota, dzięki czemu możesz skorzystać z wybranej funkcji nie wstając z wygodnego fotela.

  • Czujnik ruchu w oświetleniu natynkowym

    To jeden z pomysłów na oszczędzanie energii dla roztargnionych i zapominalskich. Nowoczesne plafony z czujnikiem ruchu mają wbudowane czujki reagujące na ruch. Dzięki temu samodzielnie wyłączą się, gdy nikt nie będzie korzystał z ich światła. Są wspaniałym rozwiązaniem do przedpokoju, gdzie nie musisz już szukać włącznika światła, aby rozjaśnić pomieszczenie po wieczornym spacerze. Doskonale sprawdzą się także w przestrzeniach komercyjnych ? między innymi w łazience dla gości w restauracji.
  • Możliwość zmiany kolorów RGB w lampach przysufitowych

    Plafoniera z funkcją zmiany kolorów to niebanalne rozwiązanie do pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Zdalne sterowanie pilotem pozwala na zmianę koloru światła na czerwony, zielony i niebieski. Zastosuj drewniany plafon z kolorowym światłem nie tylko na sufit ? jako oświetlenie naścienne może pełnić funkcję lampki nocnej.
  • Lampowentylator w formie plafonu

    Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie do kuchni, salonu lub jadalni. Wentylator sufitowy na pilota sprawdzi się nie tylko w gorące letnie dni, ale także podczas sezonu grzewczego. W trakcie upałów zapewni Ci błogie uczucie chłodu. Natomiast zimą włącz go, aby przewietrzyć pokój bez konieczności otwierania okien. Taka wymiana powietrza świetnie wpłynie na Twoje samopoczucie.
  • Plafony z możliwością regulacji

    Możesz dowolnie regulować oświetlenie w formie plafonów. Obrotowe tuby pozwolą na punktowe doświetlenie wybranych elementów. Zawieś kierunkowe przysufitowe reflektory nad lustrem w przedpokoju lub łazience, aby ułatwić sobie wykonywanie codziennych stylizacji. Natomiast natynkowe abażury materiałowe z regulacją jasności świetnie sprawdzą się w sypialni. Przyjemnie przytłumione światło pomoże Ci się odprężyć.

Jak utrzymać w czystości klosze i abażury plafonów?

Czysty szklany klosz to zdecydowanie lepsza jakość światła. Odkręć go i odkurz piórkową miotełką do ściągania kurzu. Do mycia wystarczy lekko zwilżona ściereczka wykonana z mikrofibry. W ten sposób możesz także czyścić materiałowe abażury. Plafony mogą również występować w formie oczek, tub i reflektorów, więc w tym przypadku nie jest konieczne zdejmowanie osłon. Pamiętaj, że regularne czyszczenie zapobiega powstawaniu trudniejszych zabrudzeń. Gdyby takie jednak się pojawiły, nie potrzeba kupować dodatkowych specyfików chemicznych, które mogłyby uszkodzić plafonierę. Wystarczy ciepła woda i odrobina płynu do naczyń. Taka mieszanka jest bezpieczna dla lampy sufitowej i doskonale poradzi sobie z brudem.

Z jakim dodatkowym oświetleniem połączyć plafoniery?

Plafony najlepiej łączyć z oprawami w podobnym stylu, żeby nie wprowadzać artystycznego bałaganu, który zamiast pozwolić na relaks, może przytłoczyć Cię swoim wystrojem. W eleganckim salonie świetnie sprawdzi się lampa stojąca w stylu klasycznym. Będzie to przyciągająca wzrok dekoracja i dodatkowe źródło światła podczas wieczorów z książką. Mimo tego, że niektóre modele oświetlenia sufitowego możesz z powodzeniem przymocować do ściany, nic nie zastąpi kinkietu, którym rozjaśnisz swoją sypialnię. W kuchni, obok plafonów, zastosuj dodatkowe spoty i oczka halogenowe do doświetlenia przestrzeni pod szafkami. "

Plafony z wbudowanym modułem LED o dużej mocy, a także plafony, które posiadają większą ilość gniazd na żarówki będą dawały bardzo dużo światła. Plafony z odsłoniętymi żarówkami bądź z przezroczystymi przesłonami również będą dawały dużo światła. W przypadku plafonów z wymiennymi źródłami światła, na przykład na żarówki E27 moc światła będzie zależała od zamontowanej żarówki. Im większa moc żarówki, tym światło będzie mocniejsze.Rekomendujemy minimum 10W na 4m2 powierzchni.

W niskich salonach plafony są idealnym wyborem, gdyż nie przytłaczają wnętrza swoją wielkością i rozłożystością. W salonach w nowoczesnych blokach plafon więc będzie bardzo dobrze komponował się we wnętrzu mieszkania. Aby odpowiednio wybrać plafon do salonu należy także pamiętać, aby jego szerokość również odpowiadała wymiarom pomieszczenia.

Jeśli lampa sufitowa zostanie zamontowana bezpośrednio nad źródłem wody pamiętajmy, aby posiadała odpowiedni stopień ochrony IP (szczelność) . W celu odpowiedniego oświetlenia łazienki warto wybrać plafon z matowym lub przezroczystym kloszem. Dzieki temu światło z niego padające odpowiednio doświetli niewielkie pomieszczenie. Zalecaną wartością jest IP44. Wówczas mamy pewność, że lampa sufitowa będzie odpowiednio chroniona przed czynnikami zewnętrznymi.

W celu wymiany żarówki w plafonie w pierwszej kolejności należy odłączyć lampę od źródła prądu. Następnie należy zdjąć klosz osłaniający źródło światła. Zazwyczaj jest on zamocowany specjalnymi zaczepami do ramy. Zaczepy trzeba delikatnie odsunąć w bok i w ten sposób zdjąć klosz. Żarówkę wykręcić i w jej miejsce wkręcić nową. Na koniec wystarczy ponownie delikatnie zamocować klosz do lampy. Nie wszystkie plafony posiadają żarówki - mogą mieć wbudowane moduły LED dlatego po zdjęciu klosza upewnij się jakiego rodzaju źródło światła masz w swojej lampie.

pixel